українська російська англійська
Від введення туристичного збору витрати на відпочинок в Україні не зросли
05.08.2011 | 16:55
Прес-служба Державної податкової служби

Середня ставка по країні – 0,88%. Найвищим туристичний збір є у Києві та Севастополі, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Тернопільській та Харківській областях – 1 відсоток від вартості проживання. Про це заявив заступник Голови Державної податкової служби України Сергій Лекарь під час прес-конференції.

„Встановлення туристичного збору – ініціатива місцевих органів самоврядування курортних зон, оскільки це додаткове джерело для розвитку регіонів. Кошти використовуються, зокрема, на створення належних соціально-побутових, комунальних умов та розвиток транспортних комунікацій для поліпшення туристичного сервісу”, - підкреслив Сергій Лекарь.

За його словами, цим правом скористалися 1617 місцевих рад. У тому числі у 1289 населених пунктах збір встановлено за максимальною ставкою (1%).

На сьогодні зареєстровано 5104 платників збору (готелі та приватні будівлі, що здаються в оренду туристам). Найбільше таких платників в Криму, Одеській та Івано-Франківській областях.

Сергій Лекарь переконаний, що після запровадження збору немає підстав говорити про посилення фіскального тиску на підприємців, які надають туристичні послуги.

«По всій країні надійшло всього 12 млн. грн., найбільше – в Києві, Криму та Львові. Це не такі великі суми, кілька тисяч гривень на ціле місто, аби говорити про значні втрати бізнесменів або зростання витрат відпочиваючих громадян. Туристичний збір, до того ж, стягується тільки за проживання, і максимально – 1% на ціну без ПДВ. Всі інші послуги для туристів – розваги, екскурсії, харчування тощо – цим збором не оподатковуються», - підсумував заступник Голови ДПС України.

 

 

версія для друку