українська російська англійська
Вадим Копилов: Підвищення цін на алкоголь сприятиме покращенню якості продукції
05.08.2011 | 16:40
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Підвищення рівня мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на вітчизняні алкогольні напої є економічно обґрунтованими. Про це повідомив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов сьогодні на брифінгу.

Вадим Копилов зауважив, що для перегляду цін на алкоголь були усі передумови. Перш за все, необхідно враховувати той факт, що останній раз мінімальна ціна на алкогольну продукцію змінювалася у 2009 році. Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі зазначив, що з того часу зросли витрати на виробництво та реалізацію алкоголю, що зумовило зростання і собівартості виробництва цих напоїв.

«У 2009 році була встановлена мінімальна ціна на горілку 17,96 грн., а зараз її підняли до 26,1 грн. за 0,5 л. На коньяк ціна була 26 грн., а підняли до 33 грн. Вино коштувало 12 грн., стало – 18 грн.», - підкреслив урядовець.

Він також зауважив, що приведення рівня мінімальних цін на алкогольні напої у відповідність до реальних витрат на їх виробництво та реалізацію сприятиме запобіганню виробництва та обігу фальсифікату. Це, в свою чергу, створює умови для покращення загального здоров’я та генотипу нації.

 

версія для друку