українська російська англійська
Представлено прогноз макроекономічних показників на найближчі три роки
05.08.2011 | 17:30
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Представлено прогноз макроекономічних показників на найближчі три роки. Презентація відбулася під час семінару з макроекономічного прогнозування, який організовано Міністерством економіки України за сприяння Програми Розвитку Організацій Об’єднаних Націй (ПРООН) в рамках Проекту “Цілі Розвитку Тисячоліття-Україна” (MDGP).

Свої прогнози надали експерти Мінекономіки, Мінфіну, Науково-дослідного економічного інституту, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Інституту еволюційної економіки, Міжнародного центру перспективних досліджень, Компанії CASE Україна, Райффайзен Банку «Аваль», ПАТ «БТА Банк», OTP Bank, The Bleyzer Foundation, FOREX CLUB, Dragon-Capital та Група компаній «Інвестиційний капітал Україна».

Серед основних питань, що розглядалися на семінарі, був поточний стан та перші наслідки введення в дію Податкового кодексу України. Учасники зауважили, що загальний вплив від прийняття документа у поточному році незначний, проте всі його переваги і недоліки економіка та громадяни країни зможуть відчути у середньостроковій перспективі.

Під час заходу було представлено прогноз макроекономічних показників на 2011 та 2012 роки та 2013-2014 роки.

Усереднене значення приросту реального ВВП 2012 року порівняно з березневим консенсус-прогнозом поточного року збільшилося на 0,3 в.п. до 5,4%. Увагу експертів було зосереджено на обговоренні динаміки приватного споживання, обсяги якого, за прогнозами аналітиків, збільшуватимуться, зважаючи на підвищення споживчих настроїв під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонати Європи з футболу у 2012 році, поступове відновлення споживчого кредитування, а також завдяки реалізації відкладеного під час кризи попиту в умовах продовження зростання доходів населення.

У той же час, усереднене значення індексу споживчих цін на 2012 рік у розрахунку грудень до грудня  (порівняно з березневим консенсус-прогнозом) зменшилося на 0,3 в.п. до 8,9% (варіація показника від 7,2% до 10,3%).

Крім того, у ході семінару вперше було представлено прогноз основних макропоказників на  середньостроковий період – 2013–2014 роки. На переконання експертів, у цей період передбачається темп приросту ВВП в межах від 3,4% до 7,3% (консенсусне значення – 5,9%). Передбачається, що основним важелем економічного зростання буде розширення інвестиційного попиту: усереднене значення реального приросту інвестицій (12,1% з варіацією показника від 3,2% до 21%) перевищує реальний приріст приватного споживання (7% з варіацією від 4,2% до 11%). На думку аналітиків, у середньостроковій перспективі як держава, так і суб’єкти економічної діяльності більшу увагу приділятимуть оновленню основних фондів, модернізації виробництва, підвищенню науково-технологічного потенціалу та зміцненню конкурентоспроможності.

Учасники також у ході заходу оцінили вірогідності можливих ризиків за двома критеріями: вірогідність реалізації конкретного ризику та вплив ризику на економіку Україну. Слід зауважити, що інтегральна оцінка ризиків на 2012 рік майже по всіх показниках нижча оцінок
на 2011 рік.

На основі матеріалів, наданих організаціями, а самеприпущення прогнозу, прогнозу основних макроекономічних показників на 2011 та 2012 роки, було підготовлено випуск «Україна: перспективи розвитку. Консенсус-прогноз», електронну версію якого найближчим часом буде розміщено на сайті Мінекономіки у розділі Прогнози.

 

версія для друку