українська російська англійська
Держава пильно контролюватиме використання земель
08.08.2011 | 17:45
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Завершення земельної реформи не означатиме введення безконтрольного ринку земель сільськогосподарського призначення. Державні органи пильно контролюватимуть обіг сільськогосподарських земель та їхнє використання. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк під час робочого візиту до Донецької області.

«Земля – це не звичайний товар. Це товар, який обтяжено державними вимогами. Є норми навантаження на 100 га. Вони повинні виконуватися», - заявив Микола Присяжнюк.

За словами керівника Мінагрополітики, головний пріоритет у питанні реалізації земельної реформи – забезпечення продовольчої безпеки держави. «Це питання виписано в директиві ООН. Тому реформою передбачені штрафні санкції і можливість конфіскації землі та перепродажу її іншому ефективному власнику», - сказав Міністр.

Микола Присяжнюк також зазначив, що в разі продажу земельних ділянок, що входять в єдиний масив та використовуються в сівозміні, їх продаж буде здійснюватись виключно за умови подальшого використання цих земельних ділянок у сівозміні до закінчення періоду ротації сівозміни.

Окрім того, у першому читанні прийнято проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за використанням земельних ресурсів, яким пропонується запровадити механізм компенсування сільськогосподарським товаровиробникам витрат, понесених на виконання заходів з підвищення родючості ґрунтів, за умови позитивного балансу поживних речовин, а також відшкодування землекористувачами коштів до державного бюджету при від’ємному балансі.

 

 

 

версія для друку