українська російська англійська
Микола Присяжнюк відкрив хлібозавод на Луганщині
09.08.2011 | 13:35
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Сьогодні Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк взяв участь в урочистому відкритті хлібозаводу на ПАТ «Луганськмлин». Новий завод допоможе підприємству вийти на заплановані обсяги виробництва 350-400 тонн хліба на добу, що дозволить гарантувати належне забезпечення хлібом всього східноукраїнського регіону. За словами Міністра, для гарантування продовольчої безпеки та доступних цін на продукти харчування потрібно створювати вертикально інтегровані компанії повного циклу.

Як відзначив керівник Мінагрополітики, відкриття такого хлібозаводу – знакова подія не лише для підприємства чи регіону, але й для усієї країни. «На сьогодні підприємство само вирощує зернові, має елеватор для зберігання та лінії для помолу зерна, склади для зберігання борошна та власний хлібозавод. Тобто це приклад повної вертикально інтегрованої компанії. Якщо в Україні буде більше таких компаній, питання ціни на хліб перед нами взагалі не стоятиме», - зазначив Микола Присяжнюк.

На сьогодні ПАТ «Луганськмлин» виробляє 77 тонн хліба на добу, а за півтора роки планує вийти на виробництво 350-400 тонн на добу, відкривши ще декілька заводів у містах області. «Це дозволить із запасом забезпечити хлібом увесь східноукраїнський регіон», – підкреслив Міністр.

Також Микола Присяжнюк повідомив, що Міністрество ініціюватиме розвиток кластерної моделі виробництва в аграрному секторі. «Я вже дав доручення Інституту економіки відпрацювати зміни до українського законодавства, щоб ця модель нарешті запрацювала. І щоб у нас не виникав ПДВ та вилучення коштів на кожній ланці виробництва», – повідомив він.

Міністр відзначив позитивні зрушення в аграрній сфері. «Ми бачимо, як ініціативи Президента по впровадженню економічних реформ втілюються у життя. І в аграрному секторі результати цих реформ видно краще, ніж в будь-якій іншій галузі», – наголосив Микола Присяжнюк.

                                     

версія для друку