українська російська англійська
Перший етап вступної кампанії до медичних вузів завершено
09.08.2011 | 15:36
Прес-служба міністерства охорони здоров'я

Міністерство охорони здоров’я підбило підсумки першого етапу вступної кампанії до вищих навчальних закладів IV рівня акредитації МОЗ України.

Оперативним штабом МОЗ України “Вступна кампанія - 2011” здійснюється постійний моніторинг роботи приймальних комісій вищих медичних навчальних закладів МОЗ, проводиться співпраця з Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, іншими відомствами, проводиться робота зі зверненнями громадян з питань вступу до вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладів.

Відкриття консультаційних телефонів “гарячої лінії” в Міністерстві охорони здоров’я України дало можливість забезпечити оперативне реагування на понад 240 звернень громадян з приводу різних питань вступу. Зауважуємо, що кількість цих звернень цього року була нижчою за попередні роки. Не було жодного повідомлення про випадки корупції та хабарництва під час конкурсного відбору абітурієнтів та прийому документів.

За оперативними даними МОЗ усього на місця державного замовлення було подано 47207 заяв від абітурієнтів (дещо менш ніж минулого року – 48164). Це говорить про те, що цього року, при рекордно малій кількості випускників шкіл – через демографічний спад 1992-93 років, вищі медичні навчальні заклади МОЗ довели свою конкурентоспроможність на освітньому ринку послуг. До Національного медичного університету імені О.О. Богомольця на місця державного замовлення було подано найбільшу кількість заяв – 11821.

У порівнянні з минулим роком дещо зменшився конкурс заяв на місця державного замовлення у вищих медичних навчальних закладах МОЗ України, який за попередніми даними становить 10,2 осіб на 1 місце (13,05 у 2010 році), середній конкурс заяв на місця державного замовлення у вищих навчальних закладах системи МОН становить 7,69 осіб на 1 місце.

Станом на 04.08.11 року 6763 абітурієнти надали до приймальних комісій вищих навчальних закладів МОЗ оригінали документів для вступу, що свідчить про можливість виконання Плану державного замовлення МОЗ на підготовку спеціалістів, який становить 4633 особи  у 2011 році.

МОЗ України, враховуючи кадровий дефіцит галузі та заходи з реформування сфери охорони здоров’я не скорочувало обсяги державного замовлення на підготовку лікарів та збільшило їх на 338 осіб. В рамках експерименту “Електронний вступ - 2011”, запровадженого Монмолодьспорт, до вищих медичних навчальних закладів надійшло понад 6,6 тисяч (10%) електронних заяв, які нині опрацьовуються приймальними комісіями вищих навчальних закладів.

 

 

версія для друку