українська російська англійська
На об'єктах транспортної галузі створюють комфортні умови для осіб з обмеженими фізичними можливостями
09.08.2011 | 17:23
Прес-служба Міністерства інфраструктури

На об'єктах транспортної галузі України вдосконалюються умови для комфортного обслуговування та безперешкодного пересування осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення. Потреби інвалідів транспортники враховують як при будівництві нових, так і під час реконструкції та ремонту існуючих об'єктів транспортно-дорожнього комплексу - встановлюються ліфти, ескалатори, пандуси, площадки для переїзду через колію, переговорні пристрої тощо. Відтак під час футбольного чемпіонату Євро-2012, на матчі якого очікується значна кількість відвідувачів, зокрема, з обмеженими фізичними можливостями, транспортники забезпечать їм усім належне обслуговування.

На сьогодні залізницями України експлуатуються 19 пасажирських вагонів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. Усі залізничні вокзали обласних міст забезпечені візками, 106 вокзалів та станцій обладнанні пандусами, 8 – ліфтами, 62 - кімнатами особистої гігієни, 79 – камерами схову, 107 – місцями для відпочинку для осіб з інвалідністю.

В аеропортах «Бориспіль» та «Сімферополь» задля доступності інвалідів до повітряних суден використовуються спецмашини «Амбуліфт». Таку ж техніку планується придбати до 2012 року для аеропортів у Донецьку та Львові. Аеропорти «Бориспіль», «Дніпропетровськ», «Донецьк», «Луганськ», «Одеса», «Львів», «Запоріжжя», «Сімферополь», «Івано-Франківськ», «Ужгород», «Київ (Жуляни)», «Харків» забезпечені візками для осіб, обмежених у пересуванні.

В окремих населених пунктах особам з обмеженими фізичними можливостями вдома надаються універсальні послуги поштового зв'язку - пересилання листів, бандеролей, посилок. Крім того, з початку 2011 року Укрпошта встановила в поштових відділеннях 72 кнопки виклику та збудувала 24 пандуси.

На ринку регулярних автомобільних перевезень під час конкурсу перевага надається тому перевізнику, автобусний парк якого пристосований для інвалідів, а на міських та приміських автобусних маршрутах загального користування повинен курсувати не менш ніж один транспортний засіб, пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. На автостанціях передбачено облаштування квиткових кас та громадських вбиралень, а також створення служб з надання допомоги інвалідам.

При облаштуванні автобусних зупинок, майданчиків для відпочинку та стоянок для короткочасної зупинки автомобілів на автодорогах загального користування також враховуються потреби інвалідів. За минулий рік на таких автошляхах облаштовано 1263 наземних пішохідних переходи з пологим з’їздом та виїздом, 1 надземний і 4 підземних пішохідних переходи, якими можуть самостійно користуватися особи, що пересуваються на візках. Ще 9 світлофорних об’єктів обладнано спеціальними звуковими сигналами для створення безпечних умов для осіб з вадами зору.

 

версія для друку