українська російська англійська
Навчальні заклади повинні стати прикладом застосування енергоефективних технологій
10.08.2011 | 11:21
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Навчальні заклади повинні стати прикладом застосування енергоефективних технологій. На цьому наголосив сьогодні під час засідання Кабінету Міністрів України Прем‘єр-міністр Микола Азаров.

 «Втрати тепла треба звести до мінімуму. Будівлі треба утеплювати, встановлювати сучасні системи терморегуляції приміщень, які експлуатуються протягом доби з різною інтенсивністю, -зазначив Микола Азаров. -  Треба послідовно модернізувати котельні, які, особливо в сільській місцевості, уже зараз можна перевести на альтернативні, більш економічні, ніж газ, джерела енергії».

Глава Уряду зазначив, що поточного року відремонтовано понад 3 тисячі шкільних котелень. І лише в 20 профтехучилищах котельні переведені на опалення пелетами.

«Це краплина в морі.  З іншого боку – це початок, приклад, куди рухатись», - зазначив Микола Азаров, навівши кілька прикладів  впровадження передових методів енергозбереження. Зокрема, в Києві в школі №18 тепло і гаряча вода постачаються абсолютно екологічним тепловим насосом. У Парасковіївській школі-інтернаті Артемівського району Донецької області встановлено сонячні батареї. У 6 районах Чернігівщини заклади освіти повністю перейшли на опалення торфобрикетами. У Звенигородському районі на Черкащині дві школи використовують котли піролізного типу.

«Все це дуже своєчасна ініціатива, господарський підхід, - зазначив Микола Азаров. - Треба такий рух до альтернативного тепло- енергопостачання підтримати і впорядкувати. Тут можна заохотити інвесторів, у яких є сучасні енергоефективні технології, використати кошти, отримані за продаж квот за Кіотським протоколом».

Глава Уряду доручив Міністерству освіти і науки, молоді та спорту  разом з Мінрегіоном, Агентством екологічних інвестицій, Міненерговугілля розробити і вже з наступного року почати поетапно впроваджувати програму газозаміщення для котелень навчальних закладів. Міністерству фінансів доручено передбачити цільове фінансування таких заходів енергозбереження і модернізації в бюджеті наступного року.

 

 

версія для друку