українська російська англійська
Микола Азаров ініціюватиме формулювання стратегічних цілей українсько-російського співробітництва
10.08.2011 | 12:15
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Сьогодні Прем‘єр-міністр України Микола Азаров  візьме участь в українсько-російському економічному форумі, скликаному на ініціативу провідних вчених і авторитетних організаторів виробництва двох країн. Про це Глава Уряду  повідомив під час засідання Кабінету Міністрів України.

Микола Азаров прийняв пропозицію російських економістів  обговорити макроекономічний і геополітичний сценарій розвитку українсько-російських економічних відносин в Україні.

«Яке завдання я ставлю перед собою? Ініціювати формулювання абсолютно зрозумілих, безспірних, визнаних суспільством стратегічних цілей українсько-російського співробітництва. Так би мовити, визначитися з цінностями. І на базі цього напрацьовувати сценарії неконфліктного, взаємовигідного економічного розвитку»,  – зазначив Микола Азаров.

Прем‘єр-міністр повідомив, що нещодавно група провідних російських економістів звернулась до керівництва Російської Федерації з відкритим листом, в якому висловила глибоку стурбованість проблемами, які виникли в російсько-українських торгівельно-економічних відносинах у зв’язку зі створенням Митного союзу. Вчені попереджають, що погіршення відносин не піде на користь жодній стороні. Водночас вони відзначають, що останнім часом, незважаючи на вражаюче зростання товарообігу, в російсько-українських відносинах намітилась тенденція до згортання співробітництва.

«Я не погодився б з таким категоричним висновком, тим більше, що товарообіг між нашими країнами поточного року сягне величезної суми – 50 мільярдів доларів, - зазначив Микола Азаров. Проте, за рахунок небаченого росту вартості газу баланс складається негативно для України. Водночас задекларовані масштабні проекти кооперації та інтеграції в авіабудуванні, машинобудуванні, транспортній інфраструктурі, високих технологіях досі не вийшли зі стадії обговорення. Реальністю є й те, що російська сторона вдається до обмеження постачання на територію Митного союзу таких чутливих для України товарів, як продукція металургії, труби, м’ясо, молоко, цукор.

Глава Уряду зазначив, що в цілому поділяє стурбованість видатних російських вчених-економістів, однак при цьому він заявив, що «економічні відносини між Україною і Росією – це фактор набагато більший і глибший, ніж економічна кон’юнктура».

«Наш взаємопов’язаний економічний розвиток – цінність вища за політичну і торгівельну кон’юнктуру», - підкреслив Микола Азаров.

 

 

версія для друку