українська російська англійська
Аграрії розпочали збирання пізніх круп'яних культур
10.08.2011 | 12:58
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У південних регіонах України розпочалося збирання пізніх круп’яних культур. Вже зібрано 1% гречки та 5% проса. Про це сьогодні під час брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

За словами керівника Мінагрополітики, гречка зібрана на площі 4 тис. га, що становить 1% до прогнозу; намолочено 4,1 тис. тонн. зерна при врожайності 10,2 ц/га. Просо обмолочене на площі 8,4 тис. га (5% до прогнозу), отримано 15,8 тис. тонн зерна при врожайності 18,7 ц/га. «Загалом гречки в цьому році ми плануємо зібрати 370-380 тис. тонн. При цьому внутрішнє споживання у нас складає 160-180 тис. тонн в зерні. Тобто гречкою Україна буде забезпечена цього року з запасом», - повідомив Микола Присяжнюк.

Збір ранніх зернових вже майже закінчено. Станом на 9 серпня ранні зернові та зернобобові культури обмолочені на площі 10,8 млн. га, що становить 96% до прогнозу. Намолочено 32,8 млн. тонн зерна при врожайності 30,4 ц/га. «Дощі певною мірою заважають закінчити збір врожаю в деяких областях. Але там у нас сьогодні зосереджена велика кількість зернозбиральної техніки, і як тільки погодні умови дозволять, збір зернових буде закінчено», - наголосив Микола Присяжнюк.

Загалом, за словами Міністра, зернозбиральна кампанія цього року пройшла на високому рівні, врожайність – значно краща, а кількість зібраного врожаю – більше.

На сертифіковані зернові склади вже надійшло 7,7 млн. тонн зерна, у тому числі 4,8 млн. тонн пшениці. Співвідношення продовольчої пшениці до  фуражної становить у середньому 60% до 40%.

Також продовжується підготовка до посіву озимих зернових під врожай 2012 року. Станом на 9 серпня ґрунт під посів озимих культур підготовлений на площі 6 млн. га, тобто на 60% площ. Очікувана забезпеченість насінням становить 1,8 млн. тонн, або 101%. Протруйників насіння господарствами придбано 573 тонни, тобто 46% до потреби, яка становить 1,2 тис. тонн.

                                                

версія для друку