українська російська англійська
Мінагрополітики ініціюватиме здешевлення мінеральних добрив на внутрішньому ринку
10.08.2011 | 13:24
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Вартість мінеральних добрив на внутрішньому ринку України за останні п’ять років зросла більш ніж втричі, і наразі значно перевищує вартість тих самих добрив за кордоном. Як повідомив сьогодні під час брифінгу в Кабміні Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, цю проблему урядовці вирішуватимуть вже найближчим часом.

В Україні розпочалася активна підготовка до проведення осінніх польових робіт. Як зазначив Микола Присяжнюк, для збільшення валового виробництва зернових аграрії мають збільшити показники внесення поживних речовин. Проте виконанню цього завдання не сприяє динаміка цін на мінеральні добрива.

«У 2006 році витрати на внесення мінеральних добрив на один гектар посівних площ складали 500 грн. У 2011 році, за прогнозом, ці витрати становитимуть 1600 грн. Іншими словами, вартість мінеральних добрив за останні п’ять років зросла більш ніж втричі», – зауважив Микола Присяжнюк.

При цьому, за словами Міністра, вартість однієї тони мінеральних добрив на внутрішньому ринку складає 401 долар США, а вартість експортованої тони тих самих добрив – 300 доларів США. «Як наслідок, з 5,2 млн. тонн мінеральних добрив, що виробляються в Україні, тільки 1,2 млн. тонн ідуть на внутрішнє споживання, а все інше – експортується», – зазначив керівник Мінагрополітики.

За словами Миколи Присяжнюка, він вже доповів про цю ситуацію Прем’єр-міністру України. «Ми сподіваємось, що найближчим часом це питання буде розглянуто на засіданні Кабінету Міністрів, після чого будуть розроблені пропозиції по системі здешевлення добрив на внутрішньому ринку», – наголосив Міністр.

На сьогодні сільгоспвиробники продовжують закупівлю мінеральних добрив для внесення їх під урожай наступного року. Станом на 5 серпня, з урахуванням перехідних залишків, в наявності є 175 тис. тонн поживних речовин міндобрив, що становить 37% до заявки.

                                                              

 

версія для друку