українська російська англійська
Уряд удосконалив мережу позашкільних навчальних закладів
11.08.2011 | 09:50
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

10 серпня 2011 року на засіданні Уряду внесено зміни до переліку позашкільних навчальних закладів та заходів з позашкільної роботи з дітьми, а також закладів та заходів у галузі освіти, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету, який був затверджений постановою  Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. № 1133, виключивши з нього позашкільні заклади, які ліквідовано або передано до комунальної власності.

Ці зміни внесено з метою приведення у відповідність до вимог законодавства переліку позашкільних навчальних закладів, визначення  центральних органів виконавчої влади, яким вони  будуть підпорядковані, а також унормування  фінансування  їх з державного бюджету, що забезпечить виконання  Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», а це в свою чергу забезпечить збереження мережі  позашкільних закладів освіти України.

На сьогодні позашкільна освіта є  невід’ємною складовою неперервної освіти в Україні, яка спрямована на пошук і розвиток творчих здібностей дітей та учнівської молоді, залучення їх до світу творчості та мистецтв, формування патріотизму, високих морально-духовних якостей.

В Україні діє 1 496 державних та комунальних позашкільних  навчальних закладів, у тому числі 241 центр технічної творчості учнівської молоді, 157 центрів еколого-натуралістичної творчості, 105 станцій юних туристів, 872 центри художньо-естетичної творчості, 12 центрів військово-патріотичного напряму, 18 малих академій наук, 5 малих академій мистецтв, 24 клуби фізичної підготовки, 14 дитячих флотилій, 5 дитячих парків тощо.

У 80,3 тис. гуртків 1 млн. 257 тис. вихованців здобувають позашкільну освіту за художньо-естетичним (43,1%), еколого-натуралістичним (10,4%), туристсько-краєзнавчим (8,7%), науково-технічним (18,4%), спортивним (6,1%) та іншими (13,3%) напрямами. Крім того, в 638 дитячо-юнацьких спортивних школах займається  292,7 тис. учнів.

Усього в Україні позашкільною освітою охоплено 37,5% дітей шкільного віку.

 

версія для друку