українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Україна має стати потужним експортером свинини
11.08.2011 | 15:00
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Українців у всьому світі знають як фахівців з виробництва свинини. Тому головне завдання у цій галузі – не лише відійти від імпортозалежності, але й стати одним із основних експортерів цього продукту. Про це сьогодні повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк у ході візиту до Дніпропетровської області.

Як зазначив керівник Мінагрополітики, невдовзі в Україні буде прийнята програма розвитку свинарства. «Ми повинні знайти нову схему і нові технології вирощування і виробництва м’яса свинини. Це дозволить, по-перше, мати вал свинини і нарешті відійти від імпортозалежності, по-друге, збільшити зайнятість та доходи сільського населення», – зазначив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, в основі цього проекту покладено принцип державно-приватного партнерства. «Тобто держава повинна створити всі умови та надати підтримку, аби селяни могли отримати в лізинг необхідне обладнання, закупити поросят, корми тощо. Це перший практичний проект щодо залучення сільських господарств до розвитку аграрно-промислового комплексу», – наголосив Микола Присяжнюк.

За даними Мінагрополітики, на сьогодні 50% м’яса свинини виробляється саме в особистих селянських господарствах.

«Сім’я, яка вирощуватиме 20 свиней в ангарі, за рік зможе заробити від 50 до 113 тис. грн. Це реальні доходи сільської сім’ї. І це важливий соціальний аспект свинарства», – зазначив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, найближчим часом відбудеться обговорення проекту за участю провідних науковців, після чого він буде направлений на розгляд Уряду.

 

 

версія для друку