українська російська англійська
Михайло Єжель: Між Україною та Китаєм вже давно склалися добрі, дружні стосунки, які без перебільшення можна назвати стратегічними
12.08.2011 | 09:14
Прес-служба Міністерства оборони

11 серпня у Києві відбулася зустріч Міністра оборони України Михайла Єжеля з начальником Генерального штабу Народно-визвольної армії Китаю генерал-полковником Бінде Ченьом.

«Між Україною та Китаєм вже давно склалися добрі, дружні стосунки, які без перебільшення можна назвати стратегічними. Реалізація домовленостей в оборонній сфері, які були досягнуті між Президентом України Віктором Януковичем і головою Китайської Народної Республіки Ху Цзиньтао під час нещодавньої зустрічі, є нашим головним завданням», – підкреслив Міністр оборони України Михайло Єжель.      

Він ознайомив китайського воєноначальника із заходами, які відбуваються у Міністерстві оборони та Збройних Силах України в рамках реформування і розвитку української армії.

«Україна – молода держава. 24 серпня ми святкуватимемо 20-ту річницю нашої незалежності. Але не дивлячись на такий малий історичний строк, ми можемо сказати, що Збройні Сили України відбулися і спроможні захистити свій народ і державну незалежність», – зазначив глава вітчизняного оборонного відомства.  

Начальник Генерального штабу Народно-визвольної армії Китаю генерал-полковник Бінде Чень подякував Міністру оборони України за теплий прийом і поділився враженнями від ознайомлення із Військово-Морськими Силами України. Він, зокрема, відзначив добре розвинуту інфраструктуру українського військового флоту та високо оцінив бойовий дух моряків великого десантного корабля “Костянтин Ольшанський”, який відвідав. 

«Україна має добру основу для подальшого розвитку власних Збройних Сил», - наголосив генерал-полковник Бінде Чень. 

Під час зустрічі сторони окреслили основні напрями розвитку військового та військово-технічного співробітництва. Зокрема, в галузі військової освіти і підготовки кадрів, військової медицини, розвитку співробітництва між видами збройних сил і родами військ, обміні досвідом реформування військ.  

Михайло Єжель та генерал-полковник Бінде Чень акцентували увагу на необхідності запровадження спільних, взаємовигідних для обох країн проектів у сфері військово-технічного співробітництва.

«Україна і Китай мають потужний науково-технічний та промисловий потенціал, який ми маємо ефективно використовувати. У нас є перспективи для розвитку нових форм двосторонньої співпраці», – відзначив Міністр оборони України Михайло Єжель.

Сторони висловили переконання, що робота експертів нещодавно створеної двосторонньої комісії з військово-технічного співробітництва вже найближчим часом принесе користь обом державам.

«Висновки і пропозиції експертів цієї комісії дадуть поштовх розвитку українсько-китайського співробітництва в оборонній сфері», – підкреслив Міністр оборони України Михайло Єжель.

 

версія для друку