українська російська англійська
Всі, хто обробляє понад 100 га ріллі, повинні мати проекти землеустрою
12.08.2011 | 10:29
Прес-служба Держземагентства України

«Важливим завданням для землевпорядників є консолідація земель сільгосппризначення, створення польових земельних масивів, зручних для обробітку. Необхідно виключити багатоконтурність, черезсмужжя, вкраплення», – зазначив заступник Голови Держземагентства Микола Калюжний під час перебування з робочою поїздкою у Донецьку.

Також в рамках удосконалення системи управління земельними ресурсами передбачається до 1 січня 2015 року провести комплекс робіт з розмежування земель державної та комунальної власності та інвентаризації земель сільгосппризначення.

Крім цього, в планах Держземагентства України – забезпечення оновлення нормативної грошової оцінки земель. Наразі Кабмін своєю постановою збільшив коефіцієнт розрахунку нормативної грошової оцінки земель товарного виробництва в 1,7 раза. Якщо на сьогоднішній день гектар ріллі в середньому коштує 11,8 тис. гривень, то з наступного року ціна зросте до 22 тис. гривень. Відповідно вдвічі зросте й орендна плата за використання земельних паїв - в середньому до 700 гривень за гектар.

Микола Калюжний наголосив, що керівники сільськогосподарських підприємств, фермери, які мають в обробітку більше ста гектарів ріллі, повинні до 1 січня 2012 року розробити проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь. Неприпустимим є те, що таких проектів натепер розроблено по кілька десятків на регіон, а має бути значно більше.

«Кожен з голів сільськогосподарських підприємств та фермерів сподіваються, що Верховна Рада у черговий раз відкладе введення штрафних санкцій за невиконання цієї норми закону ще на рік. Цього не буде. Вже підготовлено законопроект “Про державну підтримку збереження та відтворення родючості ґрунтів”, яким передбачено економічне стимулювання сільгосптоваровиробників до виконання природоохоронних заходів та забезпечення відновлення та покращення стану українських ґрунтів. Також буде працювати виїзна сертифікована лабораторія, яка стежитиме за охороною земель», – зазначив заступник Голови Держземагентства України.

 

 

версія для друку