українська російська англійська
Цьогоріч від отрутохімікатів буде повністю очищено 12 областей України
12.08.2011 | 12:22
Прес-служба Мінекоприродресурс

Міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський вітає намір губернаторів з випередженням плану очистити свої області від непридатних пестицидів. «Цього року ми плануємо повністю очистити від пестицидів і гербіцидів 12 областей України. - відзначає Міністр. - Наша ініціатива підтримана всіма головами областей. Окрім наших коштів, котрі ми виділили із Державного екологічного фонду, губернатори знаходять кошти у місцевих бюджетах, щоб прискорити процес. Тепер вони навіть телефонують мені і просять допомогти, мовляв, ще трошки залишилось вивезти, зовсім трохи. Ми зуміли людей запалити бажанням очистити свою область і першим доповісти про це Президенту».

У 2011 році Міністерством виділено 175 млн. грн. на повне очищення 12 областей України від непридатних для використання пестицидів та гербіцидів. З території України буде вивезено 11 тисяч тонн цих отрутохімікатів, котрі заплановано утилізувати у Польщі та Німеччині. Зокрема, буде зібрано та вивезено непридатні пестициди з Київської, Донецької, Львівської, Харківської, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Хмельницької, Рівненської областей та АР Крим.

У 2010 році від непридатних пестицидів очищено Волинську, Чернівецьку, Тернопільську області та м. Севастополь.

Непридатні отрутохімікати накопичувались на різноманітних складах та звалищах на всій території України ще з радянських часів. Потрапляння цих отруйних речовин становить підвищену небезпеку для людей через загрозу проникнення у підземні води та пожежі.

 

версія для друку