українська російська англійська
Участь українських миротворців у складі Місії ООН з підтримання миру на Кіпрі відповідає національним інтересам держави
15.08.2011 | 10:20
Прес-служба Міністерства оборони

Урядом України 10 серпня ц.р. схвалено рішення рекомендувати Главі держави підписати Указ “Про внесення змін до статті 2 Указу Президента України від 11 вересня 2009 року № 732”.

Прийняття Указу відкриває юридичні можливості реалізації двосторонніх домовленостей зі словацькою стороною щодо направлення українських офіцерів до словацького військового контингенту у складі Сил Організації Об’єднаних Націй з підтримання миру на Кіпрі. Водночас, – сприятиме реалізації положень Стратегії міжнародної миротворчої діяльності України, затвердженої Указом Президента України від 15.06.2009 р., спрямованої на активне залучення миротворчого потенціалу України до зусиль ООН у царині підтримання та будівництва миру. Секретаріат ООН вітав вищезазначені українсько-словацькі домовленості та надіслав на адресу України відповідне запрошення.

Направлення 12 осіб миротворчого персоналу із числа військовослужбовців Збройних Сил України до складу Місії ООН з підтримання миру на Кіпрі (МООНКІП) відповідає національним інтересам держави та розглядається як розширення міжнародної миротворчої діяльності України, що посилить внесок у колективні зусилля міжнародного співтовариства у підтриманні миру в регіоні. Крім того, зазначена ініціатива сприятиме розвитку двостороннього військового співробітництва зі Словацькою Республікою та співробітництва з ООН у галузі миротворчої діяльності.

За домовленістю зі словацькою стороною та Секретаріатом ООН, усі фінансові витрати, пов’язані із забезпеченням службової діяльності, проживанням, харчуванням під час перебування в МООНКІП здійснюватимуться за рахунок словацької сторони та на умовах, передбачених для словацьких військовослужбовців.

Проект даного Указу розроблено Міністерством закордонних справ України та погоджено Міністерством оборони України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством фінансів, Міністерством юстиції, Міністерством внутрішніх справ, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки України.

 

 

 

версія для друку