українська російська англійська
Діти з особливими потребами будуть навчатися разом зі своїми однолітками
15.08.2011 | 15:41
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Діти з особливими потребами зможуть навчатися разом зі своїми однолітками. Кабінет Міністрів сьогодні затвердив Порядок організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах.

Прийняття акта сприятиме реалізації державної політики щодо забезпечення конституційних прав і державних гарантій дітям з особливими освітніми  потребами на здобуття освіти за місцем проживання. Для цього буде організовано інклюзивне навчання, що передбачає спільне здобуття освіти  даної категорії дітей разом з іншими ровесниками. Відтепер такі школярі зможуть здобути якісну освіту, не залишаючи родини, друзів, не змінюючи звичного середовища мешкання та спілкування.

Порядок визначає організаційно-методичні основи запровадження інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, врегулює комплекс питань, пов‘язаних із організацією навчально-виховного процесу та створенням відповідних умов. Зокрема, це стосується забезпечення безперешкодного доступу до приміщень навчальних закладів, збереження єдиного освітнього простору, приведення системи освітньої роботи у відповідність до потреб дитини, сім‘ї, відповідної підготовки педагогічних працівників до роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби.

Таким чином в життя буде впроваджуватися основний принцип міжнародних стандартів – інтеграція в загальноосвітній простір дітей з особливими потребами. Реалізація передбачених заходів буде здійснюватися в межах державного та місцевих бюджетів.

версія для друку