українська російська англійська
Держава буде стимулювати виробництво вітчизняних продуктів дитячого харчування
15.08.2011 | 18:14
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів України затвердив Державну цільову соціальну програму розвитку виробництва продуктів дитячого харчування на 2012-2016 роки. Відповідну постанову схвалено 15 серпня 2011 року.

Програма має на меті створення сприятливих умов для розвитку виробництва безпечних та якісних продуктів дитячого харчування. Для цього пропонується надання державної підтримки на технічне переоснащення підприємств – виробників продуктів дитячого харчування, створення нових виробничих потужностей та лабораторного обладнання. Окрім цього Програма передбачає розроблення стандартів і технічних регламентів позначення, пакування, маркування та етикування продуктів дитячого харчування, гармонізацію вітчизняного законодавства у сфері безпечності та якості продуктів дитячого харчування з міжнародним законодавством відповідно до вимог Кодексу аліментаріус.

Орієнтовний обсяг коштів, необхідний для виконання Програми, становить 643,43 млн. гривень, у тому числі 457,78 гривень за рахунок державного бюджету, 12,3 млн. гривень – за рахунок місцевого бюджету, решта коштів залучаються з інших джерел.

Передбачається, що доступ дітей віком до трьох років до продуктів харчування буде здійснюватись через дитячі установи та лікувально-профілактичні заклади. Оплату ж дитячого харчування пропонується здійснювати за рахунок чинної Програми допомоги на дитину при народженні та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

версія для друку