українська російська англійська
Микола Азаров: Україну модернізує діловитість, ініціатива, талант наших людей
17.08.2011 | 11:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр Микола Азаров наголосив на необхідності створення з боку Уряду належних умов для економічної свободи вітчизняного товаровиробника. Про це він заявив, відкриваючи засідання Уряду.

«Головний зміст нашої роботи з модернізації країни – це створення умов для економічної свободи вітчизняного товаровиробника», - наголосив Микола Азаров, підкресливши, що «не Уряд модернізує країну, а діловитість, ініціатива, талант наших людей».

При цьому Глава Уряду зазначив, що Україні є чим пишатися, є на що спиратися на шляху інвестиційно-інноваційного розвитку:  нема рівних у світі нашим транспортним літакам і ракетоносіям; програми, написані українськими програмістами, значною мірою визначають прогрес у світовій галузі IT; українці готові виробляти світодіоди, сонячні батареї, засоби зв'язку тощо.

Однак, Микола Азаров поставив питання: «чому все це досі виставкова мозаїка, а не справжнє ділове обличчя держави»?

«Де всі ті талановиті винахідники, науковці, організатори виробництва, менеджери інвестиційних проектів, які представляють свої розробки на виставках, після їх завершення?», - поцікавився він: «Стоять у чергах по чиновницьких коридорах, збирають дозволи і погодження, відписуються Митниці і Податковій?». Тому, за його словами, Уряд зобов’язаний створити належні умови для розвитку підприємницької діяльності.

Микола Азаров нагадав, що вчора, 16 серпня, під час відвідання загальнодержавної виставкової акції «Барвиста Україна», присвяченої 20-ій річниці незалежності України, «слухав захоплені розповіді про досягнення і перспективні проекти і міркував: де б сьогодні була Україна, якби 20 років тому почала кожен день займатися саме цим: опікати інвестора, фінансувати інноваційні розробки, створювати високотехнологічні робочі місця, будувати мости, автобани, аеропорти? Якби суспільство було зайнято науково-технічної революцією, а не політичними баталіями?»  «Відповідь очевидна:  з таким потенціалом Україна вже була б у клубі розвинених країн Європи», - заявив Прем’єр-міністр.

 

версія для друку