українська російська англійська
Уряд розрубає гордіїв вузол порушень безпеки праці на шахтах
17.08.2011 | 12:29
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд на сьогоднішньому розширеному засіданні, як і планувалося, розгляне питання безпеки на вугільних шахтах. Про це повідомив Прем’єр-міністр Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів України.

«Безвідповідальність керівників вугільних підприємств, незадовільне технічне озброєння і відсутність об'єктивного контролю за безпекою підземних робіт змушують Уряд негайно втрутитися і нарешті розрубати цей гордіїв вузол», - заявив Микола Азаров та додав: «До сьогоднішнього засідання ми підготувалися достатньо серйозно: є висновки й пропозиції провідних експертів, є аналіз стану справ. Визначені ризики й способи їх подолання. Розгляд такого складного і чутливого питання на засіданні Уряду – це початок масштабної, кропіткої, багатофакторної роботи».

Прем’єр-міністр наголосив, що в деяких випадках на шахтах ситуацію можна виправити елементарним посиленням вимогливості й дисципліни, невідворотністю покарання за порушення.

Як відзначив Микола Азаров, на окремих вугільних підприємствах -  і державних, і приватних, «укорінилася практика приховування порушень правил безпеки». Адміністрації шахт приховують  випадки аварій, залякуючи людей та вимагаючи мовчати. «Я заявляю, що ми не пробачимо жодного такого випадку, захистимо кожну людину, яка виступає за правду й порядок», - заявив Микола Азаров.

Глава Уряду зазначив, що на його доручення Міністерство енергетики і вугільної промисловості запровадило на шахтах особливий режим посиленого контролю безпечної експлуатації вугільних підприємств. За порушення вимог цього наказу вже звільнено трьох директорів.

«Уряд сьогодні має визначитися: як принципово підвищити безпеку праці шахтарів. Я вимагатиму від кожного з керівників безумовного виконання прийнятих нами рішень», - наголосив Прем’єр-міністр.

 

 

версія для друку