українська російська англійська
Микола Присяжнюк: На будівництво оптових ринків виділено 200 млн. грн.
17.08.2011 | 15:49
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Кабінет Міністрів України виділив Міністерству аграрної політики та продовольства України 200 млн. гривень на будівництво оптових ринків сільськогосподарської продукції в Києві, Донецьку, Львові, Харкові та Чернігові. За словами очільника Мінагрополітики Миколи Присяжнюка, створення сучасної та ефективної інфраструктури аграрного ринку буде суттєвим фактором підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва у цілому.

Як повідомив керівник Мінагрополітики, виділення бюджетних коштів на будівництво оптових ринків сільськогосподарської продукції здійснено в рамках Програми економічних реформ Президента, зокрема, Програми розвитку українського села на період до 2015 року. «Одним з вагомих елементів цієї програми є створення інфраструктури аграрного ринку, зокрема, мережі оптових ринків сільськогосподарської продукції», - наголосив Міністр.

За словами Миколи Присяжнюка, створення сучасної та ефективної інфраструктури аграрного ринку буде суттєвим фактором підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва в цілому. «На сьогодні ситуація склалася таким чином, що український аграрний сектор характеризується зосередженням основного виробництва сільськогосподарської продукції в особистих селянських господарствах. Але вони не мають ані умов для довготривалого зберігання своєї продукції, ані добре налагоджених та ефективних каналів її реалізації. Як наслідок - сільгоспвиробники зазнають суттєвих фінансових втрат, що впливає на ефективність виробництва», - зазначив Міністр.

 Створення оптових ринків сільськогосподарської продукції відбувається на засадах державно-приватного партнерства. З метою прискорення будівництва таких ринків інвесторами складено плани–графіки  введення в експлуатацію об’єктів інфраструктури оптових ринків, відповідно до яких кінцевий строк їх введення – 2014 рік. Обсяг приватного капіталу, що залучається для реалізації проектів з будівництва оптових ринків у Львівській, Київській, Запорізькій та Донецькій областях, оцінюється в сумі понад  4 млрд. гривень.

За підрахунками Мінагрополітики, введення в експлуатацію мережі оптових ринків сільськогосподарської продукції допоможе залучити інвестиції в інфраструктуру аграрного ринку загальною сумою понад 10 млрд. грн., а також додаткові надходження від експорту сільськогосподарської продукції понад 200 млн. євро на рік.

У липні 2011 року була введена перша черга оптового ринку сільськогосподарської продукції «Столичний» у Києві.

 

версія для друку