українська російська англійська
Мінрегіон пропонуватиме фінансувати лише перспективні недобудови
17.08.2011 | 16:11
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Загалом, у об’єкти незавершеного будівництва в Україні вкладено державні та приватні кошти обсягом 262 млрд. грн. Тільки центральні органи виконавчої влади, які будують житло, мають 243 недобудованих житлових будинки, де вже освоєно понад 1 млрд. гривень.

«Кількість заритих у землю грошей така, що треба приймати рішення: добудовувати, змінювати цільове призначення, продавати або ліквідувати», – переконаний Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк. «Міністерство пропонуватиме, починаючи з 2012 року фінансувати з державного та місцевого бюджетів тільки недобудови, і тільки ті, по яких прийнято рішення доцільності продовження будівництва», – підкреслив А. Близнюк.

За його словами, Мінрегіон пропонуватиме також ряд організаційних кроків, спрямованих на розв’язання проблеми довгобудів. Зокрема, створення спеціальної координаційної ради з визначення доцільності добудови кожного об’єкта державної та комунальної власності, формування переліку об’єктів на середньострокову перспективу. Необхідне також визначення джерел фінансування добудов з державного бюджету на 2012 рік. Крім того, опрацьовуватимуть доцільність запровадження місцевого будівельного збору, який би направлявся на об’єкти незавершеного будівництва за прогресивною ставкою залежно від перевищення терміну будівництва, а також доцільність створення державного будівельного банку.

 

версія для друку