українська російська англійська
Микола Азаров: Україна і Туркменія опрацьовуватимуть відновлення поставок туркменського газу і альтернативні маршрути
17.08.2011 | 18:16
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна зацікавлена у відновленні поставок туркменського газу. Про це заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі у середу з Віце-прем'єр-міністром, Міністром закордонних справ Туркменістану Рашидом Мередовим.

"Безумовно, ми зацікавлені у відновленні поставок туркменського природного газу на територію України - як за традиційними маршрутами, так і з урахуванням перспективи будівництва Каспійсько-Чорноморської газопровідної системи", - сказав Микола Азаров.

Він додав, що в міру розвитку економіки, Україна буде готова брати фінансову участь у реалізації цього проекту.

Глава Уряду зазначив, що реалізація проекту відповідає стратегії диверсифікації маршрутів постачання газу, проголошеній туркменською стороною, і буде надзвичайно вигідною як Україні, так і Туркменістану. А також вірогідно і європейським споживачам газу.

Прем'єр-міністр нагадав, що Україна підтримала ініціативу президента Туркменістану щодо диверсифікації маршрутів експорту туркменських вуглеводнів на світові ринки.

Микола Азаров відзначив, що Україна продовжує переговори з Росією щодо можливості відновлення поставок туркменського газу.

Прем'єр-міністр поінформував, що Україна працює над диверсифікацією поставок вуглеводнів, зокрема, планується будівництво в Одесі терміналу потужністю 20 мільйонів кубічних метрів, який прийматиме скраплений газ.

Водночас Микола Азаров укотре підкреслив: найнадійнішим і найдешевшим шляхом транспортування азійських вуглеводнів до Європи залишається українська ГТС, яка на сьогодні може транспортувати до 140 млрд куб. м газу. А після модернізації вітчизняної ГТС її потужність може бути збільшено до 200 млрд куб. м.

"Немає нічого надійнішого, ніж наша газотранспортна система, яка зараз може постачати 140 млрд кубометрів природного газу, а після реконструкції її потужність може бути збільшена до 200 млрд", - наголосив Микола Азаров.

Глава Уряду додав, що Україна має розгалужену систему підземних газосховищ, яка дає гарантії компенсації нештатних ситуацій і змогу в осінньо-зимовий період значно збільшити поставки природного газу.

Рашид Мередов, у свою чергу, зазначив, що Україна і Туркменістан мають гарні перспективи для активізації співпраці в енергетичній галузі та в інфраструктурних проектах на території Туркменії.

 

версія для друку