українська російська англійська
На підвищення безпеки АЕС України планують виділити близько 1 млрд. дол.
18.08.2011 | 09:30
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Відбулася робоча поїздка Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка на Южно-Українську атомну електростанцію (Южноукраїнськ, Миколаївська область).

 

Під час візиту на ЮУАЕС Юрій Бойко провів нараду за участю керівництва профільних департаментів Міненерговугілля, президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського, керівництва Державної інспекції ядерного регулювання, генеральних директорів Южно-Української, Запорізької, Рівненької та Хмельницької АЕС, керівництва державних підприємств та науково-дослідних інститутів ядерно-енергетичної галузі.

 

На нараді було наголошено на необхідності виконання програм підвищення безпеки та продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС України з урахуванням подій у світі, зокрема – ситуації на АЕС «Фукусіма-1» у Японії.

«Дуже гостро постали питання, в основному – політичні, щодо розвитку атомної енергетики після трагедії в Японії. Ми вивчили світовий досвід, брали участь рівноправно у всіх європейських дослідженнях у цій частині. Ми розуміємо, що треба робити для того, щоб забезпечити безпечну експлуатацію атомної станції», - сказав Міністр енергетики та вугільної промисловості.

Учасники наради розглянули питання про порядок організації та виконання поглибленої позачергової переоцінки енергоблоків АЕС України (стрес-тестів). Також під час наради було заслухано інформацію про стан виконання робіт з отримання кредитних коштів ЄБРР та Євратому на виконання Комплексної (зведеної) програми з підвищення безпеки.

При цьому Юрій Бойко акцентував, що на заходи з підвищення безпеки у ядерній галузі України планують витратити близько 1 млрд. доларів, а для продовження термінів експлуатації АЕС необхідно активізувати роботу щодо залучення кредитних коштів.

«Частково ми будемо залучати значні кредитні кошти для продовження строку експлуатації всіх АЕС, і ця робота повинна проходити весь час, щоб ми мали ефект в середині наступного року», - зазначив Міністр.

Обговорюючи фінансові питання, Юрій Бойко підкреслив, що розмір зарплат у галузі значно перевищує середні показники, а загальне фінансування атомної енергетики здійснюється на високому рівні.

«Зарплата в атомній енергетиці майже у 2,5 рази більша, ніж середня зарплата по країні. І в 1,5 рази більша, ніж по енергетичній галузі», - сказав Міністр.

Також під час наради керівники Южно-Української та Запорізької АЕС доповіли про стан реалізації заходів з продовження терміну експлуатації енергоблоків №1 та № 2 ЮУАЕС і №1 та № 2 ЗАЕС.

Учасники наради запевнили, що робота з підвищення безпеки та продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС постійно ведеться та перебуває на контролі.

 

Довідка:

Южно-Українська атомна електростанція (Южноукраїнськ, Миколаївська область) – основа  Южно-Українського енергокомплексу, до складу якого, окрім ЮУАЕС, входять Олександрівська гідроелектростанція на річці Південний Буг та Ташлицька гідроакумулююча електростанція.

Будівництво Южно-Української АЕС розпочато 1975 році, у грудні 1982 року було запущено перший енергоблок станції. Другий і третій блоки-мільйонники введено в експлуатацію у 1985 та 1989 роках. На сьогодні на ЮУАЕС працюють три енергоблоки ВВЕР-1000, які складають дві технологічні черги.

На Южно-Українській АЕС реалізується проект диверсифікації джерел постачання ядерного палива: вперше в активну зону реактора южно-українського-3 разом з російськими було завантажено тепловиділяючі збірки виробництва американської компанії «Westinghouse». 

Експерти МАГАТЕ оцінили експлуатаційну та проектну безпеку трьох блоків-мільйонників, проінспектували процес поводження з радіоактивними відходами та програму зняття енергоблоків з експлуатації, визнавши їх відповідність усім світовим вимогам.

версія для друку