українська російська англійська
Залізниці України у першому півріччі на 48% збільшили обсяги перевезення контейнерів
19.08.2011 | 10:17
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

На залізницях України зростають обсяги контейнерних перевезень, у тому числі великотоннажних, для яких використовуються спеціалізовані фітингові платформи.  Так у першому півріччі 2011 року перевезено 58,6 тис. контейнерів, що на 48% більше порівняно з відповідним періодом минулого року. Переважно це великотоннажні контейнери – 53 тис., що на 42,1% перевищує минулорічний показник за відповідний період. На фітингових платформах залізничним транспортом України перевозяться здебільшого імпортні, експортні та транзитні вантажі.

За 6 місяців поточного року навантажено 38,8 тис. фітингових платформ, що на  26,6% більше до відповідного періоду минулого року, вивантажено 34,9 тисяч, що на 29,7% перевищує минулорічний показник. Фітингові платформи використовуються ефективніше. Завдяки оперативному диспетчерському контролю, ретельному плануванню перевезень, зменшенню часу на вантажні операції вдалося скоротити обіг фітингових платформ на 2,85 доби, порівняно з минулим роком, наразі вони перебувають в обігу 8,75 доби.

Із 3760 фітингових платформ інвентарного парку 740 знаходяться у неробочому стані, частина з яких перебуває на технічному обстеженні.  Через стрімке зростання попиту на використання фітингових платформ Укрзалізниця та ДП «Український державний центр транспортного сервісу «Ліски», на балансі якого знаходиться зазначений рухомий склад, вживають заходів для виконання запланованих цьогорічних обсягів ремонту фітингових платформ – 1300 деповським і 150 капітальним. Також заплановано придбати 1500 фітингових  упорівспеціальних вузлів для кріплення великотоннажних контейнерів. Крім того, розглядається можливість переобладнання звичайних платформ на фітингові.

 

 

версія для друку