українська російська англійська
Андрій Клюєв назвав основні завдання влади щодо забезпечення України якісними лікарськими препаратами
19.08.2011 | 15:48
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уже з вересня Україна повинна нормально забезпечуватися медичними препаратами, заявив Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на нараді в Києві.

Він доручив ряду міністерств і відомств у тижневий термін підготувати всі пропозиції, в тому числі, проекти законодавчих змін для своєчасного забезпечення медичними препаратами системи охорони здоров'я України, як у поточному році, так і на тривалу перспективу.

Перший віце-прем'єр-міністр назвав основні завдання влади в цій сфері. По-перше, йдеться про негайне забезпечення медичних установ необхідними ліками вже зараз.

Андрій Клюєв також заявив, що необхідно всіма доступними способами припиняти корупцію в галузі. За його словами, Уряд зобов'язаний забезпечити всі умови для того, щоб за бюджетні кошти лікарські препарати та медична техніка закуповувалися безпосередньо у виробників. Він підкреслив, що необхідно законодавчо обмежити присутність посередників в ланцюжку закупівель, тим більше, що подібна практика широко поширена в європейських країнах.

Андрій Клюєв підтримав пропозицію Міністерства фінансів про необхідність розробки системи маркування ліків, що закуповуються за бюджетні кошти. За його словами, не секрет, що вони часто не доходять до громадян, а безпосередньо спрямовуються у продаж в аптеки.

По-друге, за його словами, надзвичайно важливо кардинально підвищити контроль за якістю медичних препаратів, присутніх на ринку. Він підкреслив, що заходи повинні бути системними і дієвими, оскільки йдеться про здоров'я громадян України, які або труяться фальсифікованими ліками, або не отримують від них своєчасної допомоги.

«Ми повинні навести порядок на цьому ринку. З одного боку, пора припинити дозволяти ввозити в Україну препарати сумнівної якості, з іншого, повинні бути посилені заходи по боротьбі з підпільними виробництвами фальсифікату», - заявив Андрій Клюєв. Перший віце-прем'єр-міністр доручив Міністерству охорони здоров'я, Мінекономрозвитку і правоохоронним органам внести опрацьовані узгоджені пропозиції.

По-третє, необхідно створити максимально сприятливі умови для розвитку фармацевтичної галузі в Україні, заявив Андрій Клюєв. За його словами, уряд і парламент повинні зробити все, щоб вітчизняні виробники кардинально збільшили обсяги і номенклатуру виробленої продукції, щоб не тільки максимально забезпечувати внутрішній ринок, а й нарощувати обсяги експорту. Перший заступник глави Уряду України також звернувся до вітчизняних виробників із закликом підготувати свої пропозиції щодо розвитку галузі, а до представників іноземних компаній - будувати свої виробництва саме в Україні. «Уряд готовий надати пільги для новостворених виробництв, в тому числі на ввезення нового високотехнологічного обладнання. Але це має бути найкраще обладнання. Ми будемо оперативно виділяти необхідні ділянки землі і прискорювати бюрократичні процедури. Ми вже зробили дуже багато для спрощення відкриття нових підприємств та будівництва нових заводів. Але вони повинні відкриватися саме в Україні. Ми готові створювати вам всі необхідні умови. Нам потрібні нові робочі місця і нові ефективні виробництва. Це не тільки нові податкові надходження, а й підвищення якості продукції, і можливість зниження цін на ліки для наших громадян», - заявив Андрій Клюєв.

Перший віце-прем'єр-міністр доручив до кінця місяця зібрати великих виробників галузі для напрацювання узгоджених пропозицій. Він також звернувся до посередників, які працюють на українському ринку, із закликом вкладати зароблені кошти у відкриття нових фармацевтичних виробництв, таким чином, перетворюючись з імпортерів у вітчизняних виробників.

Андрій Клюєв нагадав присутнім чиновникам, що доручення Президента та Прем'єр-міністра на цю тему повинні бути виконані, інакше відповідальні за невиконання можуть втратити роботу.

версія для друку