українська російська англійська
Держава підтримує обдаровану молодь та створює умови для її подальшого розвитку
22.08.2011 | 10:41
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

Кабінет Міністрів України підтримав проект розпорядження Президента України «Про призначення стипендій імені Тараса Шевченка учням загальноосвітніх навчальних закладів» на засіданні Уряду 17 серпня 2011 року.

Відповідно до Указу Президента України від 21 серпня 2000 року “Про вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка” засновано 10 щорічних стипендій його імені учням загальноосвітніх навчальних закладів України за особливі успіхи у вивченні української мови та літератури. Згідно з “Порядком призначення стипендій імені Тараса Шевченка учням загальноосвітніх навчальних закладів”, затвердженого Указом Президента України від 9 листопада 2000 року № 1216, стипендії призначає Президент України за поданням Кабінету Міністрів України. Кандидатури стипендіатів визначалися  колегією  Міністерства освіти і науки, молоді та спорту 17.03.2011 із числа переможців ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури 2010/2011 навчального року, які показали найкращі результати у змаганнях.

Стипендії імені Тараса Шевченка виплачуються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2004 року № 882 «Питання стипендіального забезпечення». Розмір стипендій імені Тараса Шевченка визначено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13. 12. 2000 р. № 1824 „Про розмір стипендій імені Тараса Шевченка учням середніх загальноосвітніх навчальних закладів” і дорівнює 4,375 мінімальної академічної стипендії студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації, що складає 2 318, 75 гривень.

У разі прийняття зазначеного розпорядження Президента України стипендії будуть призначені наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту строком на один рік (з 1 вересня поточного року до 1 вересня наступного року).

Призначення Президентом України цих стипендій свідчить про підтримку державою обдарованої молоді, створення умов для її подальшого розвитку, сприяє піднесенню престижу української мови і літератури, заохочує школярів до глибокого вивчення державної мови незалежної України, до нових шляхів пошуку знань і наукової роботи.

 

версія для друку