українська російська англійська
Андрій Клюєв: Динаміка економічних показників свідчить про вихід з інвестиційної кризи, але попереду - багато роботи
22.08.2011 | 11:06
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Результати роботи економіки за 7 місяців поточного року свідчать про закріплення позитивних тенденцій розвитку України. Про це заявив в інтерв‘ю Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

Проте, за його словами, це лише база для подальших перетворень. «Попереду - велика робота. Аби вийти на впевнений прискорений розвиток Україні потрібно ще дуже багато зробити: продовжити реформи - від пенсійної, і системи охорони здоров'я, до реформи в ПЕК, продовжити розвиток інфраструктури і дерегуляцію економіки.. Ми будемо створювати умови для збільшення інвестицій в основний капітал, зміцнювати внутрішній ринок, активно займатися імпортозаміщенням та енергозбереженням», - заявив Андрій Клюєв. За його словами, Уряд планує наполегливо працювати, аби поступово вирівняти торговельний баланс країни.

Перший віце-прем‘єр-міністр заявив, що завданням Уряду на початку 2011 року було не лише закріплення зростання, але і вирішення проблем, які загострила криза – це відновлення інвестиційної активності, підвищення стійкості фінансової системи та послаблення залежності вітчизняних виробництв від коливань світових цін на сировину. Низка кроків сприяли поступовому розширенню внутрішнього ринку та підвищенню ролі внутрішнього попиту у забезпеченні економічного зростання, відзначив Андрій Клюєв. За його словами, поточного року підвищилася роль інвестиційного попиту - загальний обсяг інвестицій в основний капітал у січні-червні 2011 року зріс на 15,9% проти падіння на 7,4% у січні-червні 2010 року. Така динаміка свідчить про вихід з інвестиційної кризи на тлі загальної стабілізації та зростання економіки, заявив Андрій Клюєв.

Перший заступник Глави Уряду України назвав основні фактори, які стимулювали зростання інвестиційної активності. За його словами, це збереження макроекономічної стабільності, фіскальна політика, спрямована на поетапне зменшення податкового навантаження та збільшення фінансування з бюджету видатків розвитку. Окрім того, важливими чинниками стало зростання прибутків підприємств більш ніж на 20% порівняно з початком минулого року та збільшення чистого притоку прямих іноземних інвестицій (за попередніми даними - до 3 млрд. дол. США проти 2,1 млрд. дол. США у І півріччі 2010 року), повідомив Андрій Клюєв.

За його словами, показово, що обсяги будівельних робіт у січні – липні поточного року зросли майже на 14% (порівняно зі скороченням на 16,8% у січні – липні 2010 року). Андрій Клюєв відзначив, що суттєва активізація будівельної діяльності була пов’язана в тому числі із підготовкою до проведення в Україні у 2012 році фінальної частини чемпіонату Європи з футболу та активізацією будівництва різноманітних інфраструктурних та соціальних об‘єктів в усіх регіонах України поза межами Євро-2012.

Андрій Клюєв відзначив, що зростання обсягів експорту українських товарів та послуг забезпечила сприятлива зовнішньоекономічна кон’юнктура. Але, на його думку, важливо, що відбулося зростання експорту не лише металургійної (34,9) та хімічної продукції (в 1,6 раза), а й продукції машинобудування (36,4%) та АПК (41,2%).

За словами Першого віце-прем‘єр-міністра, на фоні загального показника приросту обсягів промислового виробництва (8,7% за січень – липень) позитивно виглядають показники машинобудування – виду промислової діяльності, який орієнтований на виробництво продукції з високою часткою доданої вартості. Там зростання перевищило 20%, повідомив Андрій Клюєв.

Відповідаючи на запитання кореспондента, він заявив, що Уряд України уважно стежить за розвитком світової економіки та готовий до різних сценаріїв. За його словами, можливі ризики враховуються у відповідних  програмах.  Міністерство економічного розвитку і торгівлі та керівництво Кабінету Міністрів також уважно прислухається до думки незалежних економічних експертів, додав Андрій Клюєв.

 

 

версія для друку