українська російська англійська
Держспоживінспекція на захисті школярів
22.08.2011 | 12:31
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

Враховуючи соціальну значимість своєчасного забезпечення учнів якісними товарами шкільного асортименту, Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів  проводить ретельний контроль зазначеної продукції. Перевірками охоплені шкільні базари, магазини та інші   торговельні заклади.

Традиційно пік продажів товарів шкільного асортименту припадає на серпень. Під пильну увагу Держспоживінспекції  України  потрапили, в першу чергу, дитячі взуття, одяг, текстильна та шкіряна галантерея, канцелярські товари та інші  предмети шкільного асортименту.

 Територіальними органами по всій країні  перевірено товарів на суму 3,2 млн. грн. у 648 суб’єктів господарювання. З них у 594 встановлено різного роду порушення. Забраковано та знято з реалізації товарів на суму 1,6 млн. грн.

Найбільш поширеним порушенням є відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, що унеможливлює зробити свідомий та компетентний вибір споживачу, а також відсутність супровідних документів щодо якості і безпеки.

Така ситуація сприяла тому, що батьки витрачали великі гроші на  низькосортну  або навіть шкідливу для дітлахів продукцію.

 Жодному порушнику не вдалося уникнути покарання. До адміністративної відповідальності було притягнуто 580 осіб. Сума адміністративних штрафів  сягнула майже 89 тис. грн. Також, до суб’єктів господарювання застосовано адміністративно-господарські санкції у розмірі 369 тис. грн. гривень.

Крім того, представники територіальних управлінь у справах захисту прав споживачів  постійно висвітлюють у засобах масової інформації не тільки існуючі проблеми, а й надають роз’яснення, як не помилитись у виборі якісного товару. 

Слід зазначити, що Урядом України на цей рік виділено кошти на проведення незалежної експертизи якості товарів у сумі 1,7 млн.грн., що безумовно підвищить рівень контролю продукції, зокрема товарів шкільного асортименту.

 

 

версія для друку