українська російська англійська
Через 5 років Україна планує зменшити споживання російського газу до 12 млрд. куб. м
23.08.2011 | 09:23
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

У найближчі 5 років Україна планує зменшити закупівлю російського газу до 12 млрд. кубометрів у рік за рахунок зростання видобутку власного газу, ефективних технологій енергозбереження та заміни дорогого імпортного газу вітчизняним вугіллям. Про це в інтерв’ю програмі «Енергонагляд» на «5 каналі» заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

Як підкреслив Юрій Бойко, в країні реалізується державна програма, спрямована на збільшення видобутку власного газу до 27 млрд. куб.м у 2017 році.

«Ми маємо власну програму, яка направлена на збільшення видобутку газу. Вже придбали одну бурову платформу, зараз оголошуємо про тендер на закупівлю наступної, що дозволить прискорити розвиток видобутку газу в Чорному морі. Ми плануємо з 20 млрд. куб. метрів власного видобутку вийти на 27 млрд. за 5 років», - заявив Міністр.

Водночас, в Україні втілюється державна політика зменшення споживання імпортного російського газу за рахунок енергозбереження, альтернативної енергетики та заміни газу вітчизняним вугіллям. Як повідомив Юрій Бойко, у 2012 році Україна зменшить споживання газу на 8-10 млрд. куб. м., а до 2017 року вийде на споживання лише 12 млрд. кубометрів блакитного палива з Росії.

«Ми споживали 64 млрд., цього року ми споживаємо 54 млрд., а наступного року ще менше – приблизно на 8-10 млрд. Програма енергозбереження, заміни газу на вугілля є державною політикою країни, що була визначена Президентом. Ми плануємо, що будемо закуповувати російського газу через 5 років 12 млрд. кубів. Усе інше або буде добуватися нами самими, або буде змінено на альтернативні види енергоресурсів», - наголосив Міністр.

Як підкреслив Юрій Бойко, Україна спрямовує зусилля на розвиток альтернативної енергетики і активними темпами скорочує відставання від країн Європи у збільшенні частки нетрадиційних енергоресурсів.

«Ми може трохи відстаємо від Європи, але ми дуже швидко зараз наздоганяємо. У нас є своя програма у цьому напрямку – вітроенергетика, мала гідроенергетика і інші галузі. На законодавчому рівні вжито заходів, щоб стимулювати розвиток альтернативної енергетики і вся наша технічна політика спрямована на збільшення видобутку цього виду енергії», - зазначив Міністр енергетики та вугільної промисловості України.

 

версія для друку