українська російська англійська
Україна - один зі світових лідерів розвитку атомної енергетики
23.08.2011 | 11:37
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Україна є однією з провідних країн світу за рівнем технологічного розвитку, безпеки атомної галузі та професіоналізму її персоналу. Про це в інтерв’ю програмі «Енергонагляд» на «5 каналі» заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко. «Якщо взяти нашу атомну галузь, то по технічному рівню, безпеці і професійному рівню наших спеціалістів, ми входимо в п’ятірку провідних країн світу», - сказав Міністр. Він наголосив, що Україна врахувала досвід Чорнобиля, аналізує світовий досвід, зокрема, ситуацію на АЕС «Фукусіма-1» у Японії і постійно підвищує рівень безпеки на АЕС.

«У нас побувало 15 комісій МАГАТЕ – вони підтвердили рівень технічної безпеки наших станцій, а сьогодні ми ще більше його підвищуємо, враховуючи те, що світ йде по шляху розвитку ядерної енергетики і колосальні кошти вкладаються в безпеку. Ми також брали участь у відробці стрес-тестів разом із європейцями і будемо надалі вкладати кошти в безпеку енергоблоків», - зазначив Міністр.

Юрій Бойко також зауважив, що деякі країни переймають досвід України в атомній галузі. «По технічному рівню ми знаходимося в перших рядах і деяким країнам потрібно вчитися, що до речі, вони і роблять, дивлячись на облаштування наших тренувальних центрів та якість підготовки спеціалістів», - повідомив Міністр. Він також зазначив, що Україна планує вкласти близько 1 млрд. доларів в розвиток безпеки в атомній галузі.

версія для друку