українська російська англійська
Цьогоріч Україна може експортувати 24 млн. тонн пшениці
23.08.2011 | 19:30
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна цього року може експортувати 24 млн. тонн пшениці. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з делегацією Європейського парламенту.

«Україна у цьому році продасть 24 млн. тонн пшениці», - заявив Микола Азаров, коментуючи ситуацію щодо встановлення квотного принципу на українське зерно у рамках підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом, що для України, як аграрної країни, є  невигідним.

Глава Уряду відзначив, що в останньому раунді переговорів з представниками ЄС досягнуто домовленості щодо підвищення квот на експорт зернових з 20 тис. тонн до майже 100 тисяч тонн в рамках укладення угоди про ЗВТ з Євросоюзом.

Микола Азаров підкреслив, що Україна буде нарощувати виробництво пшениці, і у поточному році очікує близько 52 млн. тонн врожаю: «У нас величезний експортний потенціал. І він буде збільшуватися, по мірі перетворень в аграрному секторі, які лише у цьому році розпочали».

При цьому Прем’єр-міністр  висловив сподівання на підписання угоди по ЗВТ до кінця цього року: «Ми налаштовані дуже оптимістично, і до кінця року ми підпишемо угоду про зону вільної торгівлі з Європейським Союзом». Він зауважив, що Україна готова піти на компроміс заради виходу вітчизняної економіки на високотехнологічний ринок.

 

версія для друку