українська російська англійська
Юрій Бойко: Для стабілізації ринку нафтопродуктів необхідно зменшити частку імпорту до 15%
25.08.2011 | 09:01
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Для стабільності на ринку нафтопродуктів необхідно зменшувати частку імпортних нафтопродуктів до 15%, одночасно із збільшенням вітчизняної нафтопереробки. Про це в інтерв’ю програмі «Енергонагляд» на «5 каналі» заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

На думку Юрія Бойка для стабілізації ринку нафтопродуктів необхідно повернутися до ситуації 2004 року, коли обсяг нафтопродуктів, вироблених в Україні та імпортованих був у співвідношенні 85% до 15%, відповідно. «У нас повинно бути таке ж співвідношення, яке було у 2004 році – у нас було 15% імпорту, все інше – ми виробляли самі. За рахунок того, що у нас було імпортне мито на нафтопродукти», - наголосив Міністр.

Як вважає Юрій Бойко, звільнення трейдерів нафтопродуктів від імпортного мита за часів уряду Тимошенко, призвело до стрімкого зростання імпорту на ринку пального.  «Нажаль, уряд, який працював тодіце був уряд Тимошенко, звільнив імпортерів від сплати і в нас хлинув неконтрольований імпорт в Україну. Власне кажучи, за 5 цих років у нас імпорт зріс до 60%», - зауважив Міністр.

Юрій Бойко підкреслив, що держава вживає усіх необхідних заходів для розвитку вітчизняної нафтопереробної галузі. «Зараз Уряд приймає заходи для того, щоб знову створити ситуацію, яка була у 2004 році. Тому що переробка нафти в країніце робочі місця, це податки тут, а закупівля імпортованих нафтопродуктівце годування економіки інших держав», - переконаний Міністр.

Як зауважив Юрій Бойко, за останні півтора року, завдяки вжитим заходам, вже помітні позитивні зрушення у бік зменшення імпорту та зростання власного виробництва пального. «Коли ми прийняли справу, у нас було 60% імпорту, 40% - нашого, зараз – 50% на 50%. Ми поступово йдемо до відтворення моделі, яка існувала до 2005 року», - підкреслив Міністр енергетики та вугільної промисловості України.

версія для друку