українська російська англійська
Андрій Клюєв: Закінчується ревізія місцевих регуляторних актів
25.08.2011 | 10:05
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Робота органів місцевого самоврядування і державних адміністрацій з перегляду місцевих регуляторних актів добігає кінця, заявив в інтерв'ю Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

За його словами, ця робота повинна бути повністю завершена вже на початку вересня.

Перший віце-прем'єр-міністр повідомив, що відповідно до наданої місцевими адміністраціями інформації, з 58 тис. місцевих регуляторних актів комісіями всіх рівнів були визнані невідповідними принципам державної регуляторної політики більше 35 тис. (61% від загальної кількості).

По суті, йдеться про те, що більше половини всіх актів або були прийняті з порушенням процедур, або були повністю незаконними, або значно ускладнювали життя бізнесу і громадянам, сказав Андрій Клюєв.

Він повідомив, що найбільш часто скасовуються і переглядаються акти, що стосуються місцевих податків і зборів; механізму здійснення експертної оцінки землі та встановлення тарифів на її оренду; порядків передачі в оренду та продажу комунальних об'єктів; процедури отримання дозвільних документів; узгодження комунальних тарифів; питань будівництва та забезпечення рівних умов у розміщенні та експлуатації т.зв. малих архітектурних форм.

Він повідомив, що повинні бути повністю скасовані 31 тис. актів, а в інші повинні бути внесені зміни. За даними з регіонів, повністю ця роботу вже завершено в 5 областях - Волинській, Дніпропетровській, Полтавській, Рівненській та Чернігівській, у ряді регіонів - наближається до завершення.

У той же час, за словами Першого віце-прем'єр-міністра, ряд областей сильно відстали. «Я ще раз нагадав їм, що процес дерегуляції дуже важливий для країни, і Президент України тримає це питання на постійному контролі», - сказав Андрій Клюєв. Він повідомив, що наступного тижня на селекторній нараді з представниками всіх регіонів України будуть заслухані звіти тих керівників, чиї області затягли виконання поставлених завдань.

У той же час, Андрій Клюєв висловив переконання, що ревізія місцевих регуляторних актів - лише перший крок. За його словами, дуже важливо, щоб система не дозволяла на кожен скасований акт створювати нові. «Дуже важливо постійно стежити за регуляторним середовищем і постійно поправляти чиновників на місцях, які «зарвалися». Адже справа не тільки в якості законодавчих норм, а в якості їх виконання. Ми вже прийняли десятки законів щодо спрощення роботи бізнесу, але важливо, щоб люди відчули зміну ставлення до себе чиновників. Тому попереду ще велика робота», - заявив Перший віце-прем'єр-міністр.

 

версія для друку