українська російська англійська
Прем'єр-міністр наполягає на необхідності імпортозаміщення товарів для школярів
25.08.2011 | 14:31
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У програму імпортозаміщення, яку розробляє Уряд, має бути внесено розділ про виробництво товарів для школярів. Про це заявив у четвер Прем'єр-міністр Микола Азаров на брифінгу після відвідання магазину "Дитячий світ" у Києві.

"Батьки поскаржилися, що дорого зібрати дитину до школи. Порадили заїхати в магазин, щоб переконатися, що українських товарів мало, а імпортні дорогі. Тому я тут. Зараз Уряд працює над програмою імпортозаміщення. Я думаю, що ми туди внесемо спеціальний розділ, який буде спрямований на те, щоб відновити у нас в країні виробництво усього того, що необхідно для школярів", - сказав Микола Азаров.

Він додав, що імпортозаміщення стосуватиметься не лише виробництва шкільної форми, але й портфелів, спортивних костюмів тощо.

Глава Уряду ознайомився у "Дитячому світі" з цінами на товари для школярів, оскільки, за інформацією батьків школярів ЗОШ N 258 Дніпровського району Києва, для того, щоб зібрати дитину до школи, необхідно витратити близько 1,5 тис. грн. Батьки впевнені також, що у магазинах переважають товари китайського і турецького виробництва.

"Ми переконалися, що це не зовсім так - є і товари вітчизняного виробництва, хоча їх не так багато, а ось ціни дійсно могли б бути нижчими, а  асортимент і якість - більшими. Особливо, з урахуванням тих пільг, які ми цьогоріч надали нашій галузі легкої промисловості", - підкреслив Прем'єр-міністр і нагадав, що чинний Податковий кодекс звільняє легку промисловість від сплати податку на прибуток.

 

версія для друку