українська російська англійська
Микола Азаров: Укрупнення шкіл має відбуватися з урахуванням інтересів дітей та батьків
25.08.2011 | 15:05
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Укрупнення шкіл має відбуватися з урахуванням інтересів людей. Про це заявив у четвер Прем'єр-міністр Микола Азаров на брифінгу після відвідання магазину "Дитячий світ" у Києві.

"Укрупнення шкіл там, де це необхідно, - процес неминучий. Але він має бути підготовлений і повинен проводитися з мінімальними незручностями для людей. Це - найголовніша умова", - наголосив Микола Азаров.

Він додав, що зараз в Україні значно скоротилася кількість учнів, і у деяких школах навчаються 6-10 осіб.

"Чи може така школа повноцінно давати знання? Чи можна в цю школу, наприклад, вкладати кошти на створення комп'ютерних класів і забезпечувати сучасним навчальним обладнанням? Процес укрупнення шкіл - об'єктивний і неминучий. Але тут є дві надзвичайно важливі обставини: перша - щоб батьки погоджувалися з цим процесом, друга - щоб адміністрації на місцях створили умови для переведення школярів у нові школи", - сказав Глава Уряду.

Він підкреслив, що, зокрема, має бути вирішене питання забезпечення учнів там, де це необхідно, шкільними автобусами, або же переведення школярів до найближчих навчальних закладів.

При переведенні школярів, за словами Миколи Азарова, має бути витриманий норматив про можливість навчання в одному класі не більше 25 осіб. Не менш важливим питанням, за його словами, є працевлаштування вчителів.

Водночас Прем'єр-міністр нагадав, що відповідно до законодавства, рішення про укрупнення шкіл приймають органи місцевої влади, а Міністерство освіти і науки, молоді та спорту надає їм лише методичні вказівки.

версія для друку