українська російська англійська
Держмитслужба у серпні перерахувала до бюджету 10 млрд. грн.
25.08.2011 | 15:33
Прес-служба Державної митної служби

Станом на 25 серпня 2011 року надходження митних платежів за серпень склали  10 млрд. грн., що на 55 % або на 3,5 млрд. грн. більше, ніж за відповідний період серпня 2010 року.

За 8 місяців цього року до бюджету вже перераховано майже 70 мільярдів гривень. Понад бюджетне завдання до державної скарбниці за січень-серпень спрямовано більше 2 мільярдів гривень.

Про це Голова Державної митної служби Ігор Калєтнік розповів у своєму інтерв’ю Українському бізнес ресурсу.

«Митна служба щомісяця перевиконує план надходжень. Кожного дня митниця збагачує казну держави майже на півмільярда гривень. За 8 місяців цього року до бюджету перераховано майже 70 мільярдів гривень. За серпень надходження складуть більше 10 мільярдів гривень. Понад бюджетне завдання до державної скарбниці спрямовано майже 2 мільярди. Існують усі передумови для того, щоб до кінця 2011 р. ми перерахували до державного бюджету понад 110 мільярдів гривень», - сказав він.

Позитивні економічні показники діяльності митниці забезпечені завдяки заходам, спрямованим на спрощення умов зовнішньої торгівлі і митного оформлення.

«Керівництвом країни проводиться надзвичайно велика робота щодо залучення в нашу державу інвестицій. Тому ще одне завдання митниці – долучитися до процесу залучення інвесторів, які створять робочі місця та налагодять виробництво всередині країни», - зазначив Голова Держмитслужби.

З метою спрощення умов ведення бізнесу Держмитслужба  постійно прискорює процедури митного контролю та оформлення.

 Тривалість митного оформлення у режимі імпорт зменшилась у 5 разів (з понад 10 до 2 годин), у режимі експорт у 2 рази (до 50 хвилин.)

Здійснюється постійний діалог з бізнесом стосовно питань визначення митної вартості товарів.

Як результат питома вага товарів, імпортованих за контрактами з виробниками збільшилася майже на 55 %. При цьому обсяг операцій з офшорними посередниками постійно скорочується.

Позитивним є те, що найбільше зростання обсягів імпорту відбулося за рахунок товарів засобів виробництва. Які використовуються в подальшому як для виготовлення товарів народного споживання як для внутрішнього ринку, так і розвитку експортного потенціалу країни.

На 35% збільшився експорт машин, устаткування і транспорту. Майже на 36% - продовольчих товарів та продукції сільського господарства.

Запроваджено процедуру електронного декларування. «Сподіваюся, що найближчим часом ми перейдемо до повноцінного електронного декларування. На жаль, ще не всі документи можуть подаватися в електронному вигляді. І це значно ускладнює впровадження комплексної програми «Електронна митниця».

Але ми пропонуємо внести до нового митного кодексу норму, яка передбачатиме можливість для митного брокера подавати в електронному вигляді лише декларацію. У той же час, на брокера покладається вся повнота відповідальності за наявність і достовірність всіх дозвільних документів. У разі, якщо митне оформлення здійснене за відсутності таких документів, відповідальність нестиме саме митний брокер. До того ж, митний брокер повинен бути платоспроможним, щоб мати змогу покрити всі можливі ризики», - сказав Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік.

Ефективність створення в Україні сприятливих умов для розвитку бізнесу підтверджується зростанням товарообігу майже на 50 %, до 100 млрд. дол. США.

 

версія для друку