українська російська англійська
Шахтарі підсумували результати своєї праці з початку року
25.08.2011 | 18:03
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

23 серпня 2011 року на шахті «Довжанська-Капітальна» ДП «Свердловантрацит» у місті Свердловськ Луганської області за участю директора Департаменту вугільної промисловості Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Олександра Вівчаренка підбито підсумки роботи вугільної галузі України з початку року та проведено прес-конференцію з нагоди Дня шахтаря.

Під час прес-конференції були представлені дані про роботу вугільної галузі, зокрема про значне зростання обсягів видобутку вугілля в Україні. Так, за оперативними даними з початку року підприємствами Міненерговугілля видобуто 25,5 млн тонн вугілля, що перевищує план на 1,7 млн тонн (8%), а у порівнянні з відповідним періодом минулого року видобуток вугілля зріс на 2,5 млн тонн (11%). Загальний обсяг видобутку вугілля в країні перевищив 52 млн тонн. Це на 4,7 млн тонн більше від аналогічного минулорічного показника.

При цьому акцентувалось, що зростання обсягів видобування «чорного золота» супроводжувалось покращенням соціальних показників у вугільній галузі. Зокрема, середньомісячна зарплата працівників вуглевидобувних підприємств у першому півріччі 2011 року становила 4576 грн., що на 987 грн. або 27,5 % перевищує відповідний показник минулого року. Крім того на прес-конференції було наголошено на посиленні заходів безпеки у вугільній галузі. Так, Наказом Міненерговугілля № 353 посилено вимоги до керівництва підприємств, до інженерно-технічних працівників. На підставі цього наказу діє щомісячний контроль з боку старшого керівництва підприємств та держави за роботою шахт з видобування вугілля. Також було порушено питання щодо залучення інвестицій у вугільну галузь та обговорено нові можливості розвитку галузі, які відкриває закон про концесію об’єктів паливно-енергетичного комплексу.

версія для друку