українська російська англійська
Держземкадастр буде відкритим для громадян з 2013 року
26.08.2011 | 10:12
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Більше не горітимуть і не пропадатимуть архіви, не змінюватимуться несанкціоновано межі ділянки і не присвоюватимуться гектари землі одним розчерком пера, не повторяться випадки, коли на одну ділянку претендує кілька власників. На цьому наголосив Голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко під час он-айн-конференції на тему: «Як оформити права на землю», що відбулася сьогодні в прес-центрі газети «Аргументи і факти в Україні».

Відтепер абсолютно вся інформація про всі без винятку земельні ділянки країни будуть перебувати в одному захищеному місці, в єдиному форматі та в електронному вигляді. Адже Закон «Про державний земельний  кадастр» ліквідує інформаційний вакуум про земельні ділянки. Кадастр буде відкритим для всіх громадян з 2013 року. Цю інформацію  буде викладено в мережі Інтернет для вільного перегляду.

«Ми автоматизували всі процеси і вводимо комфортне обслуговування громадян за принципом єдиного вікна. Автоматизація процесів дозволить мінімізувати особисте спілкування громадянина і чиновника, а отже, це зведе нанівець і корупційну складову», - повідомив керівник  земельного відомства.

 Віднині в районних відділах Держкомзему вводиться посада Державного кадастрового реєстратора. Людині більше не потрібно бігати по кадастр по різних кабінетах і звертатися в Центр державного кадастру. Громадянину досить навідатися до реєстратора в райземвідділ,  здати документи і в чітко означені Законом терміни отримати відповідь. Законодавець встановив, що реєстрація прав власності триватиме не більше 14 днів, видача витягів з кадастру - в той же день, а  іншу  інформацію має отримати в десятиденний термін.

Дії реєстратора персоніфіковані - він матиме власну печатку і електронний підпис. Реєстратор несе персональну відповідальність за правильність введення та видачі інформації, а також за дотримання термінів. За порушення термінів і неправильну інформацію реєстратор обкладається штрафами від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів, а якщо помилка повторюється протягом року - штрафи збільшуються в 10 разів.

Принцип єдиного вікна діятиме і при оформленні угод у нотаріуса. Громадянам більше не потрібно звертатися до органів земельних ресурсів за довідками. Нотаріус сам зайде в електронну базу даних, скачає всі необхідні документи і проведе операцію.

Відповідаючи на запитання журналістів стосовно того що робити людям з держактами на землю, які з 2013 року будуть скасовані, Сергій Тимченко сказав: «Відразу заспокою всіх власників землі - старі держакти будуть дійсні завжди! Натомість Укрдержреєстр при Мін'юсті буде видавати свідоцтво про право власності. Разом з держактами в історію відійдуть тіньові схеми несанкціонованого продажу бланків держактів, оформлення однієї ділянки на багатьох власників, а також більше не доведеться ходити до місцевого голови за підписом на держакті».

Отже, уже з 2012 року кожен громадянин на власному досвіді відчує комфортність роботи із земельними органами, їх прозорість і відкритість. Більше не буде черг і затримок у видачі документів. Усі процедури будуть проходити в чіткі терміни, встановлені Законом.

 

версія для друку