українська російська англійська
Микола Азаров: Зараз немає необхідності в залученні коштів кредиту МВФ
26.08.2011 | 15:12
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

В України немає нагальної необхідності в залученні коштів кредиту Міжнародного валютного фонду. Про це на брифінгу після розширеного засідання колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України повідомив Прем'єр-міністр Микола Азаров.

"Ми знаходимося у програмі співробітництва з Міжнародним валютним фондом. Більшість програмних задач ми виконуємо. Це відповідає нашим національним інтересам. Гроші нам зараз, ще раз кажу, не потрібні, якщо вони будуть потрібні, значить, ми поїдемо до Вашингтона, поставимо певні умови, виконаємо умови, які надають нам кредитори, і отримаємо цей транш. Ніяких перешкод для отримання траншу не існує ", - підкреслив Микола Азаров.

При цьому він зазначив, що зараз немає гострої необхідності в залученні коштів чергового траншу МВФ. За його словами, кошти від кредиту МВФ не йдуть на фінансування дефіциту бюджету, а надходять у золотовалютні резерви Національного банку. Наразі резерви НБУ і так ростуть і забезпечують стабільність національної валюти. "Нам зараз не потрібен черговий транш кредиту від МВФ, - підкреслив Микола Азаров. - Для чого ми будемо збільшувати свій зовнішній державний борг? Для чого нам погіршувати параметри країни на міжнародних ринках і залучати ці 2-3 мільярди доларів, які, до речі, йдуть не в бюджет, не на фінансування дефіциту бюджету, а йдуть на збільшення валютних ресурсів країни?"

Разом з тим, Прем'єр-міністр повідомив, що Міністр фінансів України Федір Ярошенко та Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко у Вашингтоні провели переговори з керівництвом МВФ, визначили параметри виконання програми співробітництва і намітили терміни приїзду місії МВФ в Україну. За його словами, сторони домовились, що візит чергової місії МВФ в Україна відбудеться у  жовтні поточного року.

 

версія для друку