українська російська англійська
Офіційний Гельсінки підтримує євроінтеграційні прагнення Києва
29.08.2011 | 16:55
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Офіційний Гельсінки підтримує євроінтеграційні прагнення Києва та вітає політичну волю керівництва України завершити переговори з ЄС щодо Угоди про асоціацію до кінця цього року - заявив Прем’єр-міністр Фінляднії Юркі  Катайнен

29 серпня цього року, перебуваючи з робочим візитом у Фінляндії, Голова Комітету міністрів Ради Європи, Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко провів зустріч з Прем’єр-міністром країни Юркі Катайненом.

Під час зустрічі було відзначено високу динаміку українсько-фінляндських відносин, а також обговорено перспективи активізації двосторонньої взаємодії, насамперед, у торговельно-економічній сфері, в галузі інновацій та високих технологій.

Окрема увага під час розмови була приділена поглибленню політичного діалогу, зокрема, Костянтин Грищенко передав запрошення Прем’єр-міністра України М. Азарова голові Уряду Фінляндії Юркі Катайнену відвідати Україну найближчим часом.

Прем'єр-міністр Фінляндії підтвердив готовність офіційного Гельсінкі  надавати підтримку євроінтеграційним прагненням України, зокрема у контексті завершення переговорів з Європейським Союзом щодо Угоди про асоціацію, включно зі створенням зони вільної торгівлі, а також імплементації Плану дій ЄС із лібералізації візового режиму для українських громадян.

На думку Юркі Катайнена, «Угода про асоціацію має стати ключовим елементом у подальшій розбудові відносин Україна-ЄС». «Ми вітаємо політичну волю керівництва української держави завершити переговори з Європейським Союзом до кінця цього року», - наголосив Прем’єр-міністр Фінляндії.

На переконання Юркі Катайнена, дуже важливо, що керівництво України прагне інтегруватися до ЄС. «Це дає людям надію та відкриває нові перспективи. Ми підтримуємо євроінтеграційні устремління України та виступаємо за лібералізацію візового режиму з Вашою державою», - зазначив голова Уряду Фінляндії. 

 

версія для друку