українська російська англійська
За зрив закупівлі ліків покарані чиновники МОЗ
29.08.2011 | 18:30
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Сьогодні Кабінет Міністрів України заслухав звіт урядової комісії на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром, Міністром економічного розвитку і торгівлі Андрієм Клюєвим, яку було створено два тижні тому  для розслідування причин блокування закупівлі ліків і визначення відповідальності керівників МОЗ, які допустили до такої надзвичайної ситуації.

Серед основних причин, які унеможливили вчасне забезпечення хворих життєво необхідними ліками, було названо недосконалість процедури закупівлі медикаментів та неналежне виконання посадовцями МОЗ, аж до найвищих керівників Міністерства, своїх обов‘язків.

Було повідомлено, що для здійснення заходів щодо невідкладного забезпечення населення лікарськими засобами та медичними виробами, а також забезпечення медзакладів вакцинами, Департамент державних закупівель та державного замовлення розробив законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель». Документ спрямований на спрощення порядку закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення шляхом скорочення строку подання пропозицій доконкурсних торгів до 10 днів. Також законопроектом передбачається встановлення можливості продовження дії договорів про закупівлю лікарських засобів та виробів медпризначення у наступному році на 30 відсотків від суми попереднього договору.

На сьогодні комітет з проведення  конкурсних торгів МОЗ веде постійну і систематичну роботу щодо організації закупівель лікарських засобів та виробів медичного призначення за процедурою відкритих торгів. Також 26 серпня Мінекономрозвитку надало МНС погодження на застосування процедури закупівлі в одного учасника для придбання ліків для хворих на гемофілію, на які вже виділено 50 млн.грн.

За результатами розгляду звіту комісії Прем‘єр-Міністр України Микола Азаров звернувся до Президента України Віктора Януковича з поданням щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності Міністра охорони здоров‘я та його заступників. Таке стягнення передбачено за «неналежне виконання службових обов‘язків, зокрема невиконання державних цільових програм та комплексних заходів з охорони здоров‘я, функції з реалізації яких покладено на МОЗ».

Внесено пропозицію щодо оголошення догани Міністру охорони здоров‘я Олександру Аніщенку, першому заступнику Міністра Раїсі Моїсеєнко, заступнику Міністра Олександру Толстанову, заступнику Міністра–керівнику апарату Галині Калішенко.

Якщо протягом вересня закупівля ліків не буде здійснена, Уряд буде ініціювати звільнення директорів профільних департаментів Міністерства охорони здоров‘я. Поки що Уряд обмежився доганою щодо цих керівників, які працюють у посадах лише два місяці.

Кабінет Міністрів доручив Олександру Аніщенку доповісти 28 вересня на засіданні Уряду про стан справ із забезпеченням населення лікарськими та медичними виробами, в тому числі препаратами крові та її компонентами для хворих на гемофілію, а також про забезпечення медичних закладів необхідними вакцинами.

 

версія для друку