українська російська англійська
Україна визначила 5 провідних міжнародних компаній на розробку ТЕО LNG-терміналу
30.08.2011 | 10:11
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

«П'ять компаній-претендентів пройшли у другий етап тендера на розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) Національного проекту «LNG-термінал» - повідомив глава Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Україні Владислав КАСЬКІВ в Києві  на прес-конференції.

За його словами, в другий етап тендера, який повинен завершитися визначенням компанії-переможця, пройшли компанії «Рамболь Оіл & Газ»  (Данія), «Фостер Уіллер Іберія С.Л.У.», «Сокоін Інженерія Конструкціон Індастріал», «Сенер» (всі три - Іспанія) і «Текніп Італі С.п.А.» (Італія).

З конкурсу на розробника ТЕО, згідно із заявою В. Каськіва, вибули: «Загопе Конструцоес е Енгенхаріа»  (Португалія), «Амбітек Інженірінг Корпорейшн» (США), українська дочірня компанія «ПрайсуотерхаусКуперс», «Свеко Індастрі Ою»  (Фінляндія).  

«Всі компанії, які взяли участь у тендері, ми оцінюємо як дуже авторитетні, і у нас немає жодних питань щодо їхньої професійної репутації. Але, на жаль, деякі компанії просто не змогли подати всіх документів для участі у тендері, як того вимагає тендерне законодавство» , - наголосив В. КАСЬКІВ.

«Готуючи тендер, ми вперше відчули, що з боку бізнесу є довіра до держави як до партнера, і це важливе досягнення. До нас звернулося більше 50 компаній, які заявили про свій інтерес до тендеру, і кожна п’ята з них взяли участь у тендерних перегонах. Це інжинірингові компанії, які володіють значним досвідом підготовки ТЕО на ринку та мають потужну репутацію. Їхня участь – це свідчення абсолютної відкритості та прозорості тендерних процедур під час реалізації Національного проекту «LNG-термінал» - заявив Владислав КАСЬКІВ, додавши, що переможця на розробку ТЕО «LNG-Терміналу» буде оголошено до 20 вересня 2011 року, орієнтовно протягом 3-4 місяців компанія-переможець готуватиме техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) та бізнес-план.

Також В. КАСЬКІВ повідомив, що орієнтовно взимку цього та наступного року в Україні буде проведено інвестиційний конкурс з метою визначення стратегічного партнера з реалізації Національного проекту «LNG-термінал» та вирішено питання щодо постачальника газу для прийому на термінал. Зокрема, він нагадав, що активні переговори щодо постачання газу на термінал тривають з Азербайджаном.

«Держава готова гарантувати довгостроковий контракт на закупівлю газу», - сказав В. КАСЬКІВ, додавши, що мова йде про терміни близько 10-15 років.

«Національний проект «LNG-термінал», ініційований Президентом України, вирішить проблему енергетичної незалежності,  диверсифікувавши постачання енергоносіїв в Україні» - підкреслив Владислав КАСЬКІВ.

Як повідомлялось раніше, Національний проект «LNG-термінал» оголосив конкурс на розробку ТЕО будівництва «LNG-термінал» 8 липня 2011 року. Реалізація Національного проекту «LNG-термінал» - морський термінал з приймання скрапленого природного газу очікується з залученням стратегічного інвестора та держави. Орієнтовна вартість будівництва LNG терміналу з інфраструктурою становить близько 1,5 млрд. дол. Після реалізації Національного проекту Україна отримає можливість диверсифікувати шляхи постачання газу в об’ємі  10 мільярдів кубометрів газу на рік.

версія для друку