українська російська англійська
Андрій Клюєв дав тиждень Мінекономрозвитку, НАК "Нафтогаз України" та керівникам областей на кардинальне зменшення цін на скраплений газ
30.08.2011 | 13:52
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі

Протягом тижня роздрібні ціни для населення на скраплений газ  мають бути кардинально зменшені, заявив у вівторок Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на селекторній нараді з керівниками всіх регіонів України.

За його словами, в останній час роздрібні ціни постачальних компаній перевищують оптові у 2,2 – 6,5 разів. Андрій Клюєв повідомив, що у травні був проведений спеціалізований аукціон, на якому було реалізовано планові обсяги скрапленого газу за травень-грудень 2011 року за ціною 2130 грн. за тонну (192,3 тис.т). Якщо оптова ціна 1-го балону скрапленого газу склала 44,73 грн., то роздрібна ціна ніяк не може бути більшою за 90-100 грн., заявив він.

Натомість, відзначив Перший віце-прем‘єр-міністр, спостерігається підвищення максимальних роздрібних цін на газ скраплений у 15 регіонах. За його даними, наприклад у Черкаській області балон коштує 98,90 грн., а найвищі ціни - в Херсонській, де ціна балону сягнула 291,67 грн.

Високий рівень роздрібних цін також зафіксовано у Криму (250,00 грн.), Одеській області (204,54 грн.) та в Севастополі (195,00 грн. за 1 балон), повідомив Андрій Клюєв.

Він доручив Мінекономрозвитку протягом доби проаналізувати складові ціни балону скрапленого газу, що реалізується для потреб населення, в розрізі регіонів та за результатами визначити обґрунтовану граничну ціну.

НАК «Нафтогаз України» також протягом доби має проаналізувати потреби у скрапленому газі всіх регіонів, заявив Андрій Клюєв.

Обласним адміністраціям, Раді Міністрів Криму, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям Перший віце-прем‘єр-міністр доручив вжити термінових заходів щодо зменшення роздрібних цін.

«Яке право ви маєте допускати таку ситуацію? Це ж знущання над нашими громадянами! Протягом тижня ціна повинна бути приведена до обґрунтованого рівня. Якщо хтось вирішив нагріти руки на нашому населенні, ми будемо знати прізвища. Якщо це безгосподарність конкретних керівників, вони мають за це відповідати», - заявив перший заступник керівника Уряду України.

Андрій Клюєв також доручив Антимонопольному комітету провести перевірку щодо дій учасників ринку.

 

версія для друку