українська російська англійська
Микола Присяжнюк: У впровадженні реформ вкрай важлива якісна кадрова складова
30.08.2011 | 17:05
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Від кадрового забезпечення аграрної галузі напряму залежить успішність реформ у сільському господарстві. Про це заявив сьогодні Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, вітаючи студентів та викладачів Вінницького національного аграрного університету з початком нового навчального року.

«Сьогодні Україна знаходиться на шляху реформ – складних, але вкрай необхідних для країни. Впевнений, ми впораємось з новими викликами і вийдемо на траєкторію стабільного прогресивного розвитку. Проте для ефективного впровадження реформ вкрай важлива якісна кадрова складова», – зазначив Микола Присяжнюк.

За словами Міністра, саме від кадрового потенціалу залежить і рівень виробництва сільгосппродукції, і її конкурентоспроможність на світових ринках. «Робота на сучасній техніці, здебільшого іноземного виробництва, дотримання інтенсивних технологій вирощування продукції рослинництва і тваринництва висувають нові вимоги до підготовки фахівців у вищих навчальних закладах. Головне при цьому – тісна співпраця освітян та виробничників, коли практична підготовка здійснюється у реальному виробництві», – повідомив Микола Присяжнюк.

Вже сьогодні за ініціативи Мінагроплітики та аграрних вишів спільно з провідними підприємствами галузі  на території України створені навчально-практичні центри для практичної підготовки студентів та стажування кадрів АПК. На часі також – забезпечення доступу до професійної перепідготовки і підвищення кваліфікації, адже сучасні технології та модернізація виробничих процесів потребують постійного оновлення знань та отримання нових практичних навичок.

Міністр також зазначив, що попит на отримання аграрної освіти сьогодні збільшується. Це підтверджують і результати вступної кампанії цього року, коли конкурс до провідних вузів складав 5-7 осіб на місце, і світові тенденції. Аграрні спеціальності, за оцінками міжнародних експертів, увійшли до десятки тих професій, на які зростає попит і які будуть затребуваними у майбутньому.

Очільник Мінагрополітики також відзначив, що цього року саме силами студентів аграрних вишів проводиться паспортизація сільських територій. «Це дасть змогу відтворити реальну картину та допоможе розробити близький до реалій план заходів щодо її покращення. Дякуючи цим волонтерам, вже сьогодні понад 50% сіл та сільських територій паспортизовані», – відзначив Міністр.

версія для друку