українська російська англійська
Андрій Клюєв: Протягом місяця усі підприємства ТКЕ мають бути оснащені технологічними лічильниками відпуску тепла
31.08.2011 | 09:46
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економічного розвитку і торгівлі

До 1 жовтня усі підприємства комунальної теплоенергетики мають бути оснащені технологічними лічильниками відпуску теплової енергії. Про це заявив у вівторок Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв на селекторній нараді з керівниками всіх регіонів України.

За словами Андрія Клюєва, оснащення об’єктів засобами обліку теплової енергії забезпечено на 25%  (з 6,6 тис. виробників теплової енергії оснащено – 1,6 тис.). Найнижчі показники - у м. Севастополь (9,3%), Чернівецькій (10%) та Полтавській (11,5%) областях, тоді як у Черкаській області ця робота ще не розпочиналася.

Аналогічна ситуація склалася і з оснащенням засобами обліку підприємств водопровідно-каналізаційного господарства (на 34%) – у м. Севастополь (5,8%), Херсонській (8), Рівненській (9%)  та Волинській областях (10%). 

«Попереджую, підприємства, не оснащені засобами обліку відпуску теплової енергії, будуть мати серйозні проблеми під час укладання договорів на постачання природного газу на наступний опалювальний період, а також матимуть проблеми з ліцензіями, - наголосив Перший віце-прем’єр-міністр та додав: Вимагаю від місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування рішучих дій щодо розриву контрактів з керівниками підприємств, які не встановили засобів обліку подачі води або виробництва теплової енергії».

Андрій Клюєв нагадав, що на минулій селекторній нараді з цього питання було поставлено завдання щодо надання до 1 серпня ц. р. НКРЕ уточнених переліків суб’єктів господарювання у сфері виробництва, транспортування, постачання теплової енергії та централізованого водопостачання і водовідведення та звітів щодо діяльності зазначених підприємств за 2010 рік та І півріччя 2011 року. Проте звіти надали менше половини підприємств, повідомив він.

Андрій Клюєв наголосив, що цього року уряд та парламент зробили безпрецедентний крок – списано або реструктуризовано заборгованість за енергоносії, яка накопичувалась попередні 20 років. Тепер, за його словами, створено базу для фінансового оздоровлення та розвитку підприємств.  Віднині підприємства ЖКГ не мають права посилатися на якісь перепони – всі повинні докладно звітувати про свою діяльність, заявив Андрій Клюєв. За словами Першого віце-прем‘єр-міністра, відтепер профільне міністерство та відповідні регулятори мають уважно слідкувати за ефективністю підприємств ЖКГ.

Він доручив Мінрегіонбуду разом із Національною комісією регулювання електроенергетики та Національною комісією регулювання ринку комунальних послуг протягом тижня створити реєстр всіх підприємств галузі. За словами Андрія Клюєва, реєстр повинен містити повну інформацію по кожному підприємству – які воно надає послуги, який фінансовий та технічний стан має, наявність лічильників.

«Якщо все це буде зроблено, то уряд знайде кошти, щоб влити в підприємства житлово-комунального господарства – і на програми встановлення лічильників, і на програми підвищення енергоефективності, але вони повинні ефективно працювати. І завдання регіональних та місцевих керівників - за цим слідкувати», - заявив Перший віце-прем‘єр-міністр України.

Він  також доручив Мінфіну забезпечити своєчасне та у повному обсязі перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для надання пільг і субсидій на оплату послуг теплопостачання, а також установам та організаціям, що фінансуються з державного бюджету.

Андрій Клюєв зауважив, що необхідно внести зміни до законодавства, які передбачатимуть надання ліцензій підприємствам житлово-комунального господарства виключно через центральних регуляторів.

 

 

версія для друку