українська російська англійська
Микола Азаров: протягом лічених років ми здійснимо технічне переозброєння медицини
31.08.2011 | 11:25
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд поставив собі за мету протягом лічених років докорінно удосконалити медичну галузь, вивести її на європейський рівень - за технічним оснащенням, кваліфікацією лікарів, показниками оперативності надання медичної допомоги і якості лікування. І для цього в нас є вітчизняний потенціал, який потрібно правильно використати. На цьому акцентував увагу Прем‘єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 31 серпня .

Глава Уряду наголосив, що треба зробити все, щоб від модернізації нашої медицини виграли не західні концерни та транснаціональні корпорації, а в першу чергу вітчизняні виробники.

«Я чудово розумію, що в певних нішах немає альтернативи передовим технологіям «грандів» медичного приладобудування, - зазначив Микола Азаров. - Але по-перше, ми говоримо про масову медицину - починаючи від сільської ланки, де у нас досі немає елементарних рентгенів та апаратів для ультразвукових досліджень. По-друге, в Україні також є лідерські розробки світового класу».

Глава Уряду повідомив, що під час робочої поїздки до Харкова на власні очі переконався у конкурентних можливостях підприємства «Радмір», яке випускає і космічну техніку, і діагностичні апарати для медицини, які користуються великим попитом в світі.

«Одне це підприємство практично повністю може забезпечити потребу української медицини у цифрових рентген-апаратах, мамографах, апаратах для ультразвукових досліджень. Причому забезпечити вдвічі-втричі дешевше», - підкреслив Глава Уряду, додавши, що таким чином вдвічі-втричі пришвидшиться переобладнання медичних закладів.

До того ж в Україні є чудові розробки: унікальні технології виробництва «фактору крові», за кордон відправляються вироблені в Україні тестові системи для виявлення СНІДу. А ще в  Харкові авторська розробка централізованої диспетчерської системи «швидкої допомоги» дозволила скоротити час від отримання виклику до виїзду до 46 секунд, а до надання медичної допомоги лікарями «швидкої» – до 8 хвилин. Це сьогодні світовий рекорд для міст такого масштабу.

«Все це наші технології порятунку людського життя, і вони у нас в руках», - підкреслив Прем‘єр-міністр.

.

версія для друку