українська російська англійська
Мінрегіон: Поширення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків - шлях сучасного реформування ЖКГ
31.08.2011 | 16:16
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Поширення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків – шлях сучасного реформування житлово-комунального господарства, яким пройшли всі розвинуті країни і якому немає альтернативи. Таку думку висловив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – керівник апарату Григорій Семчук в ході брифінгу 30 серпня.

За його словами, відпрацювання нормативно-правової бази, необхідної для стимулювання створення об’єднань майже завершено. За дорученням Президента України Віктора Януковича Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства підготувало низку пропозицій щодо покращення умов створення та подальшої роботи об’єднань, серед яких надання фінансової підтримки з державного бюджету на ремонтні роботи та благоустрій, відведення земельних ділянок під будинками у власність ОСББ, окреслення чітких меж прибудинкових територій та багато іншого.

«Нововведення вже свідчать про свою ефективність. Якщо раніше створювалося від 300 до 500 об’єднань на рік, надання фінансової підтримки з боку держави минулого року стимулювало приріст до 1700 ОСББ», – зазначив Григорій Семчук.

Заступник Міністра – керівник апарату повідомив, що на сьогодні кількість об’єднань складає 13 600, і практика показує, що стан житлового фонду, яким вони опікується, став набагато кращим. Це явно свідчить про те, що ЖЕКи втратили свою ефективність, а ОСББ є справжнім проривом у реформуванні житлово-комунальної сфери.

Після брифінгу Григорій Семчук взяв участь у прямій телефонній лінії Кабінету Міністрів України, в рамках якої відповів на запитання українських громадян щодо проблем місцевого комунального господарства та прийдешнього опалювального сезону.

 

версія для друку