українська російська англійська
Дмитро Табачник: 1 вересня за парти сядуть 4 млн. 200 тис. учнів
31.08.2011 | 18:52
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

«Завтра розпочнуть роботу понад 19 тис. 600 середніх шкіл в Україні. З них майже 13 тис. в сільській місцевості – це 67% шкіл від усіх в державі. За парти сядуть 4 млн. 200 тис. учнів, в тому числі 1 млн. 200 тис. в сільських навчальних закладах», - повідомив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, зауваживши, що «якщо в цьому році школу закінчило 195 тис. одинадцятикласників, то перший раз за парти сядуть понад 416 тис. першокласників. До десятих класів прийде 320 тис. учнів».

Дмитро Табачник зазначив, що за інформацією на 31 серпня від інспекторів і управлінь освіти і науки територій всі навчальні заклади підготовлені до нового навчального року. «Є кілька проблемних шкіл. Ви вже чули, Прем’єр-міністр України говорив про те, що блискавка під час сильної грози спалила школу у селі Нові Вороб’ї Малинського району Житомирської області. Всі 94 учні будуть забезпечені шкільними автобусами. В Малинському районі 8 автобусів. І всі діти на час капітального ремонту і реконструкції цієї школи будуть забезпечені підвезенням до інших шкіл району», - сказав він.

Друга проблемна школа, за словами Міністра, це середня школа № 2 в Краснодоні. Після зсуву потребує капітального ремонту окрема будівля, де знаходиться спортзал, сама школа не ушкоджена і заняття там будуть продовжуватися.

Дмитро Табачник поінформував журналістів про стан проведення капітальних і поточних ремонтів шкіл. «За оперативною інформацією в цьому році було заплановано провести поточний ремонт в 16 тис. 800 школах. На сьогоднішній день в 16 тис. 749 школах поточний ремонт завершено. Готовність поточних ремонтів складає 99,9%. Капітальні ремонти було заплановано провести з добудовою і прибудовою в 2 тис. 290 школах. На сьогоднішній день завершено капітальні ремонти в 2 тис. 258 школах. В 32 продовжуються капітальні ремонти», - зазначив Міністр.

«Але хотів би сказати, які школи вважають фахівці підготовленими до навчального року. Це ті, в яких є учні, вчителі і всі дозволи санітарних, пожежних та інших служб, що відповідають за безпеку життєдіяльності та здоров’я дітей. І звичайно, все обладнання, що дозволить виконувати навчальний план. Слід також враховувати забезпечення підвезення тих учнів, які цього потребують.

Там, де не закінчено капітальні ремонти, вони завершуються. Це, як правило, або прибудови, або теплопункти тепломережі. Ще є вересень для завершення ремонтів  в цих 32 середніх навчальних закладах. Тому готові лише ті, де абсолютно всі перелічені служби, що відповідають за безпеку життєдіяльності і за здоров’я дітей, дали дозвіл. І якщо продовжаться роботи в закладах, то лише ті, які не заважають навчальному процесу і безпеці та здоров’ю дітей», - розповів він.

Також Дмитро Табачник повідомив, що «трохи гірша ситуація з капітальними ремонтами в трьох областях – Київській, Херсонській і Одеській. В Київській і Херсонській 87% робіт завершено, в Одеській 89%».

Міністр розповів, що до 1 вересня в цьому році буде введено в експлуатацію 21 абсолютно нову школу-новобудову з загальною кількістю майже 8,5 тис. місць. Всього до кінця року буде завершено будівництво 39 середніх навчальних шкіл-новобудов.          

Не оминув увагою Дмитро Табачник й питання забезпечення шкіл підручниками. «Всі школи до початку нового навчального року укомплектовані педагогічними кадрами і вперше за майже два десятиліття учні шкіл вчасно мають підручники за державним замовленням. Це підручники для 11 класу. На вчорашній вечір 96 % підручників довезено до областей і розповсюджується по школах. Думаю, що за два дні ми стовідсотково це закінчимо».

Також Міністр повідомив, що здійснюється активна підготовка до опалювального сезону. У всіх навчальних закладах проводяться відповідні роботи і темпи їх проведення не викликають занепокоєння.

Додатково Дмитро Табачник розповів про новації цьогорічного 1 вересня. «Перш за все у нас в Україні була ініційована Міністерством освіти і науки, молоді та спорту Всеукраїнська акція «Дай руку, першокласнику!». На мою думку, вона виправдала себе, тому що дуже багато керівників місцевих органів влади зовсім по-іншому підійшли до проблем школи. І керівники районів, міські голови дійсно взяли участь в підготовці першокласників. Крім того, ми звернулись до всіх роботодавців і вони підтримали нашу пропозицію – завтра, 1 вересня,  тим, у кого діти йдуть у перший клас, буде надано вихідний день без вирахування з заробітної плати. Я дуже вдячний і національному координаційному органу роботодавців, і його керівникам, які підтримали пропозицію освітян і зробили це дійсно родинним святом. Тому що майже 420 тис. сімей зможуть провести своїх першокласників до школи і не маніпулювати робочим часом, а одержати дійсно вихідний день».

версія для друку